Családbarát munkahelyek (1.) - így csinálják a díjnyertesek

Vágólapra másolva!
Idén áprilisban hetedik al alkalommal adták át az Ifjúsági Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium és a Foglalkoztatási Hivatal közös elismerését, melyben azokat a munkaadókat díjazták, akik különböző intézkedésekkel segítik dolgozóikat a munka és a család összhangjának megteremtésében. Sorozatunkban a díjaozottakat mutatjuk be.
Vágólapra másolva!

A nagyvállalatok kategóriájának egyik első helyezettje a Masterfoods Hungary Kft is. A cég a náluk dolgozók egészségének megőrzésében vállalt szerepe, a gyermekvállalás előtt és után álló nők helyzetének megkönnyítése miatt került a díjazottak közé. A vállalat fontosnak érzi a gyermekszülés után dolgozni akarók visszatérési szándékának elősegítését.

A várandós kismamák fizikai munkák helyett irodai munkát választhatnak

Fekete László HR-igazgatótól megtudtuk: a vállalat lehetőséget biztosít arra, hogy a gyermeket várók a komolyabb fizikai erőfeszítést igénylő gyári munkakörökből ideiglenesen átkérhessék magukat irodai állásokra. Az itt foglalkoztatottak lényegesen könnyebb területen - például céges adatfeldolgozóként tevékenykedhetnek. A vállalat a gyermekszülés után visszatérőket részmunkaidős, heti 2-3 nap elfoglaltságot igénylő munkakörökben foglalkoztatja. Ilyenkor minden jelentkezővel egyénileg is megegyeznek, mikor, mennyi munkát tudnának vállalni.

Az otthon lévők a szülési szabadság időtartama alatt sem esnek kívül a vállalat vérkeringésén. A cég rendszeresen ellátja hírlevéllel az otthon maradottakat. Az érintettek pozíciótól függően céges laptopot kapnak, internet-eléréssel.

Ingyenes gyógymasszázs és egészségügyi szűrés

A cégnél mindenki ingyenes egészségügyi szűrővizsgálatokon vehet részt. A vállalat egészségmegőrző politikájához tartozik a vércukorszint-ellenőrzés csakúgy, mint az allergiavizsgálatok lebonyolítása. A munkavállalók komfortérzetéhez nagyban hozzájárul, hogy a vállalat heti három alkalommal, 15-20 perces blokkokban gyógymasszázzsal várja őket.

A szabadság 80 százalékáról a dolgozók dönthetnek

A szabadság időzítéséről a cég dolgozói 80 százalékban maguk dönthetnek, míg a Munka törvénykönyvében csupán 25 százalék a minimális előírás. Fekete László HR menedzser arról számolt be: a náluk dolgozók közül senki sem kap évi 25 nap szabadságnál kevesebbet.