Interneten hódítana az Erste brókercége

Vágólapra másolva!
Az online befektetési piac vezető szereplőjévé kíván válni az Erste Bank Befektetési Rt. A brókercég az év végéig mintegy négyszeresére akarja növelni interneten üzletelő ügyfeleinek számát, ezért számos új szolgáltatás bevezetését tervezi.
Vágólapra másolva!

Internetes szolgáltatásainak gyors bővítéséről és egy profi tőzsdéseknek szánt rendszer beindításáról döntött az Erste Bank Befektetési Rt. - jelentette be pénteken Bozsik Balázs, az brókercég elektronikus értékesítési csatornákért felelős igazgatója a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján.

Jelenleg valamivel több mint 4 ezer befektető használja a brókercég által nyújtott internetes szolgáltatásokat, az általuk generált forgalom pedig megközelíti a havi 3 milliárd forintot. A társaság az év végéig 15 ezer főre akarja növelni interneten kereskedő ügyfeleinek számát.

A brókercég ügyfelei a NetBroker nevű internetes szolgáltatásuk segítségével jelenleg a nap 24 órájában, a hét bármely napján megtekinthetik számlaegyenlegüket, az elvégzett tranzakciókat és az Erste Alapkezelő alapjai mellett további nyolc külföldi alap befektetési jegyeivel kereskedhetnek.

Emellett vételi és eladási megbízásokat adhatnak a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett részvényekre és állampapírokra, melyek azonnal, késleltetés nélkül kerülnek be a tőzsdei kereskedési rendszerbe, így megfelelő ellenajánlat esetén azonnal teljesülnek. A megbízások teljesítésének díja azok értékének 0,7 százaléka, de legalább 3 ezer forint.

A társaság a jövőben határidős tőzsdei ügyelteket, külföldi részvényekre szóló megbízásokat, befektetési hitelt és napon belüli részvénykölcsönzést is kínál majd. A brókercég internetes szolgáltatásit pedig olcsó azonnali részvénykereskedési adatokkal is kibővíti. Ez utóbbi szolgáltatási díja 2000 forint plusz áfa lesz.

A NetBroker új szolgáltatatása az elektronikus átvezetés, amellyel a felhasználók a befektetni kívánt összegeket az Erste Banknál vezetett folyószámlájukról egy kattintással vezethetik át az Erste Bank Befektetési Rt.-nél vezetett befektetési számlára.

A rendszer lehetőséget ad a tranzakciók listázásra és szűrésére, az egyenlegközlő menüpontban pedig megtekinthetők az értékpapír- és pénzszámlaegyenlegek, illetve ezek piaci értéke. A számlakivonatban 30 napra visszamenően lehet áttekinteni az értékpapírszámlán történt tranzakciókat és mozgásokat.

A NetBrokerPro a professzionális felhasználók számára készült, ezért felülete hasonlít a brókerek által használt kereskedési rendszerhez. A rendszerben lehetőség van a Budapesti Értéktőzsde részvény szekcióban jegyzett, a kereskedési rendszerben megjelenített értékpapírokra vonatkozó megbízások adására, azok módosítására és visszavonására.

A rendszer megmutatja az öt legjobb vételi és eladási árfolyamszintet és a hozzájuk tartozó ajánlatok kumulált mennyiségét, így minden szükséges információ egy ablakban látható az adott értékpapírra vonatkozó kereslet és kínálat alakulásáról. A rendszerben látható a Budapesti Értéktőzsde napi kötéseinek listája, amely minden, adott napon létrejött tőzsdei ügyletet listáz az időpont, az instrumentum, az árfolyam és mennyiség feltüntetésével.

Cselovszki Róbert vezérigazgató a rendezvényen elmondta, hogy az általa irányított brókercég az idei első negyedévben 827 millió forint adózás utáni nyereséget ért el, szemben a tavaly első negyedévi 550 millió forinttal.

A Budapesti Értéktőzsdén tőzsdén forgalmazott részvényekből a társaság forgalma 583,5 milliárd forint volt, szemben a tavalyi első negyedéves 475 milliárd forinttal. Ezzel a cég piaci részesedése 19 százalékot ér el.

Az állampapírok terén is kiemelkedő - 1349 milliárd forintos - forgalmat ért el a társaság az első negyedévben, ami 45 százalékkal magasabb a tavaly első negyedévi forgalomhoz viszonyítva. Az állampapír forgalom terén piaci hányaduk 8,5 százalék.

A vezérigazgató közölte, különösen jól teljesítenek az Erste által kezelt befektetési alapok, idén az első negyedévben befejtetési jegyekből 199 milliárd forintot forgalmaztak, ellentétben a tavaly egész éves 176 milliárd forinttal.

Giczi József