A második harmad végéig tartotta magát a Boston a címvédő Carolina ellen az NHL legutóbbi játéknapján, de akkor beindult a Hurricanes, és négy és fél perc alatt négy gólt ütött a Bocsoknak, ebből Ray Whitney önmaga hármat vállalt, kereken 100 másodperc alatt összehozott egy mesterhármast, majd a negyedik találatnál gólpasszt adott Justin Williamsnek. A vége 5-2 lett, Peter Laviolette, a Carolina mestere 100. győzelmét aratta a ligában.

Dainius Zubrus volt a hőse a pocsék formában játszó gárdák ütközetének, a Washington és a Los Angeles egyaránt gödörben van, de a Capitals talán most elindulhat felfelé, miután hosszabbítás után 4-3-ra legyőzte a nyugati utolsó helyezettet.

Zubrus előbb kétszer is a társakat szolgálta ki, majd a ráadásban a kapuvasról levágódó pakkot csúsztatta a hálóba. Alekszandr Ovecskin megszakította NHL-karrierje leghosszabb pont nélküli sorozatát, az orosz csillag három nullás meccs után ezúttal egy assziszttal jelentkezett.

Martin Brodeur egyenletesen jól teljesít az idényben, a New Jersey csodakapusa az Islanders ellen szezonbeli 10., pályafutása 90. shutoutját hozta össze, és már csak 13 hasonló produkció hiányzik ahhoz, hogy beérje a csúcstartó Terry Sawchukot. A Devils négy pontra megközelítette a keleti éllovas Buffalót, és egy meccsel kevesebbet játszott a Szablyásoknál.

A Detroit 175 mérkőzésen keresztül mindig szerzett legalább egy gólt, de most a St. Louis kibabrált a Vörös Szárnyakkal, és Bill Guerin góljával 1-0-ra nyerni tudott. A Blues kapujában az egykori detroiti, Manny Legace kezdett, aki 10 védést mutatott be a második harmad végéig, amikor Tomas Holmströmmel való ütközése után le kellett cserélni. A helyére Curtis Sanford érkezett, aki két hete nem játszott, de ez nem látszott a teljesítményén, hiszen összesen 13 lövést hárított.