Mindössze húsz lépés után döntetlennel zárult a csütörtöki, kilencedik parti a Szocsiban zajló sakkvilágbajnoki párosmérkőzésen, így a címvédő Magnus Carlsen 5-4-re vezet kihívójával, Viswanathan Ananddal szemben.

Ezúttal a 23 éves norvég nagymester vezette a világos bábukat. A pénteki tizedik játszmában a 44 esztendős indiai játékos teheti majd meg az első lépést.

A 12 partiból álló párviadalt az nyeri, aki hamarabb eléri a biztos győzelmet jelentő 6,5 pontot.
Az esemény összdíjazása egymillió euró.

Eredmény, vb-döntő, 9. játszma:
Carlsen (norvég, 2863 Élő-pont)-Anand (indiai, 2792) - döntetlen
Az állás: 5-4, Carlsen javára

A részletekről minden parti után itt olvashat elemzéseket.

Ha a jövő keddre kiírt 12. mérkőzést követően 6-6 az eredmény, akkor egy újabb pihenőnap után négy rapidjátszmával - 25-25 perc és 10-10 másodperc bónuszidő lépésenként - dől el a világbajnoki cím sorsa. Amennyiben ez sem dönt, akkor villámpartikra - 5-5 perc és 3-3 másodperc lépésenként - kerül sor. Szükség esetén öt ilyen meccs lesz, az utolsóban világosnak öt, sötétnek négy perce van, de remi esetén utóbbi a bajnok.