Talmácsi kilencedik lett a Brit Nagydíjon

Talmácsi Gábor a kilencedik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsasági motoros világbajnokság nyolcadik futamán, a Donington Parkban megrendezett Brit Nagydíjon. A másik két magyar versenyző is kitűnően helytállt a rengeteg bukással tarkított futamon: Tóth Imre a 17., Lénárt Péter pedig a 20. helyen ért célba.

Talmácsi Gábor a 15. helyről rajtolt, ami nem sikerült jól neki. Később feljött a 12. helyre, de az előtte haladó kisebb boly meglógott előle. A verseny végén sikerült utolérnie őket, majd Vincentet és a Kalliót is megfogta, de sajnos a lekörözött versenyzők feltartották. Talma érzései szerint akár hetedik is lehetett volna, de nem elégedetlen, hiszen kilencedik helyével is újabb hét vb-pontot gyűjtött.

Lénárt Péternek sem sikerült valami jól a rajtja, még a "wild card"-os pilóták is megelőzték. Viszont miután kezdtek a gumik felmelegedni és nem csúszkált a motor, sorra előzte vissza őket. Az utolsó körben, a sikánnál sikerült kifékeznie Ortegát, s így a 22. helyen ért célba.

A győzelmet a szinte végig vezető spanyol Hector Barbera szerezte meg. A vb-pontversenyben vezető spanyol Daniel Pedrosa az utolsó kör előtt, az őt követő német Steve Jenkner az első körben bukott.

A következő verseny július 27-én a Sachsenringen lesz.