Szép számú közönség előtt kiváló hangulatú versenyeket rendeztek a hétvégén az Old Spice Challenge gokartverseny döntőjében a Városligeti Műjégpályán.

Több mint ezren álltak elébe az Old Spice nyílt kihívásának, és próbálták ki magukat az egy héttel korábbi selejtezőkben, s a döntőbe jutott százötven amatőr versenyzőnek köszönhetően remek hangulat, látványos előzések és csaták jellemezték minden idők legnagyobb magyarországi amatőr gokartversenyének fináléját. A Műjégpálya külön e célra kialakított, 900 méter hosszú, technikás versenypályáján 15 kört tettek meg az indulók.

A legnagyobb figyelem természetesen a sztárok futamát követte, számos ismert sportoló, színész, modell vagy éppen popsztár állt rajthoz a betétfutamban, sőt, a verseny nemzetközivé is vált, hiszen részt vettek a Magyarországon edzőtáborozó Milan-edzők és volt labdarúgók, közöttük Daniele Massaro, az 1994-ben világbajnoki ezüstéremig és Bajnokok Ligája-elsőségig jutó olasz támadó. De magyar sztárokból sem volt hiány, hiszen taposta a pedált többek közt Nacsa Olivér, Forgách Gábor és Maksa Zoltán humoristák, Szuper Levente jégkorongozó, Harsányi Levente, Villám Géza és Ferenc József rádiósok, Vladan Filipovics futballmenedzser, Gianni, Sebeők János és Dopeman, míg a hölgyeket Pokrivtsák Mónika és Szijjártó Brigitta playmate képviselte - overallt és sisakot húztak ugyanakkor a televíziós reklámokból ismert magyar Old Spice fiúk is. A sztárfutamot Ferenc József nyerte a Rádió1-től, Villám Géza és Gianni előtt - utóbbi az eredményhirdetéskor bundát emlegetett, mondván az olaszoknak a hagyományaik alapján lényegesen jobban kellett volna szerepelniük...

A sztárok mellett szintén kiemelt volt a médiafutam is, amelyen a magyar sajtó számos reprezentánsa rajthoz állt, s közöttük igen rutinos versenyzők is indultak. A győzelmet végül Kovács Bence (Népszabadság) szerezte meg Kováts Viktor (MTI) és közvetlen kollégája, Sopronyi Gyula (Népszabadság) előtt.

Az amatőr verseny csúcspontja a szuperdöntő volt, amelyen a korábbi öt Old Spice futam legjobbjai és a már említett Old Spice fiúk ragadtak kormányt. 2005 legjobb amatőr gokartosának Vákics Károly bizonyult, ő a 20. Forma-1 Magyar Nagydíj all-inclusive Gold Tribün belépőjét nyerte. Mellette a dobogóra Jakob Kis Barnabás és Németh Gábor állhatott fel, természetesen sem ők, sem a többi futam helyezettjei nem távoztak üres kézzel, és a szervezők a nézők között is F1-es belépőket sorsoltak ki.