Drámai fordulat a MotoGP-ben

Talmácsi Gábor a 8., Tóth Imre pedig a 33. helyen ért célba a gyorsaságimotoros-világbajnokság utolsó, spanyolországi futamán a 125 köbcentisek között. A MotoGP kategóriában drámai futam után végül az amerikai Nicky Hayden szerezte meg a világbajnoki címet, a címvédő Rossi bukott.

A 125 köbcentisek futamát a hazai közönség előtt szereplő Hector Faubel nyerte, míg a világbajnoki címet már korábban elhódító, szintén spanyol Alvaro Bautista ezúttal a negyedik lett. Talmácsi - aki jövőre a negyedliteres kategóriára váltó Bautista motorját kapja meg az Apriliánál - a vb-pontversenyben hetedik helyen végzett, ezzel ő lett a legjobb hondás ebben a géposztályban.

"Nagyon jó verseny volt. Érzésem szerint életem egyik legnagyobb előzését hajtottam végre, amikor az utolsó kanyarban elmentem Pasini mellett, aki szerintem számított rá, hogy megpróbálok elé kerülni, mert olyan szűken vette a kanyart, ahogy csak tudta, de sikerült, és végül én lettem a nyolcadik. Különösebb probléma nem volt a motorral, egyszerűen ennyit tudott. A futam közben többször nem láttam a táblámat, mert a célegyenesben mindig melegszélben voltam, és nagyon koncentráltam. Boldog vagyok, mert sikerült megszereznem a legjobb hondás címet az összetettben, és a körülményekhez képest jól zártuk az évet" - mondta Talmácsi az idény utolsó futama után.