Benik nyerte a Miskolc Rallyt

A tavalyi bajnok, Benik Balázs nyerte meg a magyar rali bajnokság második futamát. A kétnapos viadalon már szombaton eldőlt az első hely sorsa, de Benik mögött Turi Tamás és Spitzmüller Csaba hatalmas csatát vívott.

Benik Balázs győzelmét hozta a hazai első osztályú rali bajnokság második futama, a Miskolc Rally. Az immár 14. alkalommal megrendezett versenyen az első nap az élen elég nagy küzdelem alakult ki, azonban nap végére a tavalyi bajnok Benik előnye különböző időbüntetések miatt nagyon megnőtt. Vasárnap ennek megfelelően Benik már csekély kockázatot vállalt, viszont mögötte a második helyért két skodás hatalmas csatát vívott. Az első futam győztese Turi Tamás, valamint Spitzmüller Csaba párbajából végül utóbbi került ki győztesen.

De menjünk ennyire elébe, hiszen a borsodi verseny pénteken a prológgal kezdődött. A miskolci viadal minden évben hagyományosan a nézőcsalogató salakpályás mókázással indul, ahol versenyzők igazából csak a több ezer néző szórakoztatására autóznak, hiszen ez a szakasz még nem számít bele a versenybe. Ebben a csatában a prológspecialista Assenbrenner György, rövid nevén Asi győzött, aki ismét a jó öreg Evo VI-os Mitsubishivel próbálta felvenni a harcot a WRC-kel.

A látványos csúszások mellett rengeteg érdekességre is fel lehetett figyelni az első napon, hiszen számos új autó ezen a viadalon mutatkozott be a nagyérdeműnek. Ifj. Tóth János például ebben az évben még nem indult versenyen, a Miskolc Rallyra időzítette új versenyautójának bemutatását. A Peugeot 207 S2000-es egy vadonatúj versenygép, amely igazából nem képes az élmezőnnyel felvenni a versenyt, de a többszörös bajnok számára nem is ez volt a tét, csupán tesztnek szánta a versenyt, hiszen a nemzetközi IRC sorozatra készülnek.

Janika új S2000-es versenygépe mellett jött két új S1600-os is, hiszen a Suzuki Team Hungary két párosa most váltott át Ignisről Swiftre. Bútor Róbert és Ollé Sándor az első versenyen kettős győzelmet arattak a kategóriában, de már akkor biztos volt, hogy Miskolctól kezdve az Swifttel riogatják az ellenfeleket. Az egri idénynyitón elvileg ott volt Vizin László új Subaruja, akkor azonban nem indult be, így mégsem indult a versenyen. Most ez már sikerült, mint ahogy Herczig Norberték 2003-as Subaru Impreza WRC-je is megérkezett.