MotoGP: Talmácsi 3. az első időmérőn

A pontversenyben éllovas, Apriliával versenyző Talmácsi Gábor a harmadik időt érte el a 125 köbcentis kategória első időmérő edzésén a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei negyedik állomásán, a sanghaji Kínai Nagydíjon.

Talmácsi, a Bancaja Aspar csapat magyar motorosa 2:12.827 perces időt ért el a pénteki kvalifikáción. A magyar motoros jubilál a hétvégén, ugyanis pályafutása 100. GP-versenyére készül. 2005-ben ezen a pályán szerezte meg élete első dobogós helyét, tavaly pedig a 4. helyen végzett.

Csapata tájékoztatása szerint a viadal első napján nagyon változatos volt az idő, hol esett egy kicsit az eső, hol elállt és felszáradt a pálya. A szeszélyes időjárás némi borsot tört a versenyzők orra alá, de Talmácsi a szabadedzésen az első helyen zárt, majd az időmérőn harmadik lett. Az első helyen az olasz Mattia Pasini (Polaris World) végzett 2:11.946-tal.

"Dolgozunk még a beállításokon. Remélem, nem fog nagyképűen hangzani, de nem Pasini volt gyors, hanem én voltam lassú" - mondta az időmérő után a magyar motoros.

A 250 köbcentisek között versenyző Tóth Imre a 23. lett a kategória első időmérő edzésén. A rajtsorrend két kvalifikáció alapján áll össze.