Biaggi győzött, Yamahás dobogó

A rajtelső Max Biaggi rajt-cél győzelmet szerzett a Német Nagydíjon, s idei harmadik győzelmével tíz pontra felzárkózott a királykategóriában vezető Valentino Rossihoz. Mad Max - nevével ellentétben - nyugodtan és kiegyensúlyozott formában tartotta meg helyét a mezőny élén csapattársa, Carlos Checa és a harmadik helyen célba érő Shinya Nakano előtt. A 125-ös géposztályban Talmácsi Gábor 18. lett.

Fotó: Amber PR
Örömében Biaggi majd'
leugrott a pódiumról

Hárman harcoltak az ötödik helyért, amelyből végül Barros került ki győztesen. Hatodik a tavaly 250 köbcentis bajnok Olivier Jacque, hetedik pedig Valentino Rossi lett. Loris Capirossi képtelen volt tartani az iramot a trióval, így kénytelen volt beérni a nyolcadik hellyel. Őt a két Suzukis versenyző, a századik nagydíját ünneplő Kenny Roberts és Sete Gibernau követte a kilencedik és tizedik helyen. Nem tudtak a rajtpozíciójuknál jobb helyezést elérni.

250 kcm - Melandri első győzelme

Marco Melandri az utolsó előtti kanyarban csodálatos manőverrel kielőzte a világbajnokságban vezető Daijiro Katoh-t a, s megszerezte első 250 köbcentis győzelmét. Az olasz tini és Apriliás márkatársa, Tetsuya Harada együtt motoroztak a japán Hondással a verseny 29 körében. Közben Emilio Alzamora és Jeremy McWilliams bukott, és ráhagyta a versenyzést a trióra.

Egy korábban elkövetett hiba miatt Melandri még a verseny leintése előtti körben is a második helyen motorozott Katoh mögött. Valahogyan azonban az Apriliás páros rá tudott közelíteni a japán éllovasra, az utolsó előtti kanyarban Melandri gondolt egy nagyot, s kívülről kielőzte Katoh-t, akinek ideje sem maradt a reagálásra. Harada jött be harmadiknak japán honfitársa mögött és jelenleg 44 ponttal lemaradva követi Katoh-t a világbajnoki ponttábla második helyén. Melandri 52 pontra csökkentett hátrányát az első helyezetthez képest, és a harmadik helyen áll.

Roberto Rolfo 18 másodperccel az élboly hármasa után ért célba a negyedik helyen. Őt Randy de Puniet, Alex Debon és Alex Hoffman követte a célba. Utóbbi idei legjobb helyezését érte el hazai közönség előtt. Hoffman csapattársa, a szintén német Katja Poensgen huszadik lett, de még így is örülhet, hogy egyáltalán célba ért, mivel összesen tucatnyi versenyző tapasztalhatta meg az aszfalt keménységét. Az első tíz motorból nyolc Aprilia márkájú volt.

125 kcm - Talmácsi 18. lett

Talmácsi Gábor a 18. helyen ért célba a 125 köbcentis kategóriában. Ez már csak azért is kitűnő helyezés, mivel a 19. helyen, tehát Gábor után ért célba Youichi Ui.

Ezután a motoros mezőny elmegy a szokásos nyári szabadságára és legközelebb augusztus végén a Cseh Nagydíjra tér vissza.