Rossi elhalasztotta a jubileumot

Nem sikerült megszereznie pályafutása ötvenedik futamgyőzelmét Valentino Rossinak: a MotoGP kategóriában a világbajnoki címet már két héttel ezelőtt bebiztosító olasz klasszis a brazil Alex Barros mögött csak a második lett a gyorsasági motoros vb Csendes-óceáni Nagydíján.

A 23 éves Rossi Japánban 105. alkalommal állt rajthoz a Honda csapat színeiben, korábban a 250 (1999) és 125 (1997) kcm-esek között is világbajnok volt. A 125 kcm-esek versenyét a spanyol Daniel Pedrosa nyerte, Talmácsi Gábor a 21., Tóth Imre a 23. helyen ért célba. A 250 kcm-esek között a spanyol Toni Elias diadalmaskodott.