Legjobb magyarként Talmácsi Gábor a 13. helyen áll az első időmérő edzés után a gyorsasági motoros világbajnokság második futamán, a welkomi Dél-afrikai Nagydíjon.

Talmácsi az edzés után elmondta, hogy a motorjának teljesítménye klasszisokkal jobb, mint Japánban volt, s a rossz gumiválasztással indokolta, hogy egy kicsit elmaradva az előzetesen várttól csak a 13. helyen zárta a napot. A szombati időmérőn más típusú abroncs kerül az Apriliára, s a remények szerint ezáltal Talmácsi gyorsabban tud majd kijönni a kanyarokból, és sikerül egy jobb rajtpozíciót megszereznie.

A 32. helyen végzett Lénárt Péter tökéletesnek érezte a futómű-beállítását és a Honda gumiját, de a motorblokk teljesítménye elmondása szerint iszonyatosan gyenge. A szabadedzésen elért eredményén sikerült egy másodpercet javítania, de ez még mindig kevés a többi motor teljesítményéhez képest.