Gibernau győzött Katóért

A gyorsasági motoros világbajnokság második állomásán, a dél-afrikai Welkomban a 125-ösöknél a spanyol Pedrosa (Honda), a 250-es géposztályban a San-Marinó-i Poggiali, MotoGP-ben a spanyol Gibernau nyert. A magyarok közül a peches Talmácsi 19., Lénárt 29. lett a nyolcadliteresek között, Tóth kiesett. A Superbike-osok Japánban köröztek, győzött a brit Hodgson Ducatival. Rizmayer második helyen végzett az Eb első, olaszországi versenyén.

Talmácsi Gábor hiába lett tizedik az időmérőn, csak a bokszutcából indulhatott a mezőny után. Nem indult be a gép. A szerelők betolták a boxba, próbálták újraindítani, nem sikerült. Rohamtempóban kicserélték a gyertyákat, ez segített.

Talma pedig harcolt, élesben tesztelt egy jót az Apriliával, jó sok vetélytársát megelőzte. Olyan nagy nevek végeztek például mögötte, mint a spanyol Alzamora (Derbi) vagy az olasz Locatelli (KTM), meg hát Lénárt Péter (Honda), aki Szuzukában még nem, most azonban befejezett egy vb-versenyt, először.

"Egyelőre még nem tudjuk az okát, hogy miért nem indult a motorom. Próbáltam mindent megtenni, hogy legalább pontszerző helyen végezzek, de ehhez nem volt elég idő. Amennyiben sikerült volna rendesen elrajtolnom - a verseny végeredményén elért időkhöz képest -, úgy érzem, valahol a 7-8. helyen végeztem volna" - nyilatkozta Talma.

Tóth Imre a 24 körös, valamivel több mint 100 km-es viadalnak már nagyon az elején kiesett, feladta a Honda. Ahogy a szuzukai győztes olasz Perugini Apriliája is, rögtön az első körben. Nyerni a spanyol Pedrosának sikeredett szintén hondás vetélytársa, az olasz Dovizioso előtt, harmadik (ahogy a Japán Nagydíjon is) Talma csapattársa, a német Jenkner lett.

A verseny nagy vesztese az élről rajtoló, pozícióját az utolsó előtti pillanatokban elvesztő japán Ui, a rutinos apriliás kiválóság a hatalmas hajrában még a dobogóról is leszorult. A legjobb öt egy másodpercen belül ért célba. A címvédő francia Vincent történelmi első pontjait szerezte a KTM-nek.

Következő verseny május 9. és 11. között a spanyolországi Jerezben.