Talmácsiék Barcelonában

Hétvégén a Katalán Nagydíjjal folytatódik a gyorsasági motoros világbajnokság. Az elmúlt két versenyen mindhárom magyar versenyző végigment, de pontot egyikük sem tudott szerezni. Talán majd most, Barcelonában, a vb hatodik futamán.

Egy héttel ezelőtt az olaszországi Mugellóban balszerencsésen szerepelt a 125 kcm-es kategória legjobb magyarja, Talmácsi Gábor (Aprilia, Exalt Cycle Red Devil): az időmérő edzések alapján a 14. helyről indult, s 16. lett, vagyis most sem gyarapította pontjainak a számát, de csak néhány tized választotta el ettől.

Tóth Imre (Honda, Team Hungary) a 27. helyen végzett, míg Lénárt Péter (Honda, Metasystem Racing Service) a 31. lett.

Az Olasz Nagydíjon a hazai közönség előtt szereplő Lucio Cecchinello diadalmaskodott a nyolcadliteresek között, s összetettben beérte az éllovas spanyol Daniel Pedrosát. A másik két kategóriában az élen állók győztek: a 250-eseknél a San Marinó-i Manuel Poggiali, míg MotoGP-ben az olasz Valentino Rossi volt a legjobb.

A vasárnapi rajtsorrendet a pénteki és a szombati időmérő edzés eredménye határozza meg.