Talmácsi második lett Spanyolországban

Kiemelkedően sikerült Talmácsi Gábor bemutatkozása a Malaguti-csapatban: második helyen végzett a gyorsasági motoros spanyol bajnokság utolsó előtti futamán a 125 kcm-esek között.

A valenciai Ricardo Tormo-pályán 18 körös versenyt futottak, s győzött a hazaiak egyik tehetsége, Álvaro Bautista (31:00.914 p). A magyar klasszis 31:06.106 p alatt ért célba. Talmácsi remek teljesítményét az is bizonyítja, hogy a harmadik helyezett spanyol Sergio Gadea közel 10 mp-cel maradt el tőle. A másik magyar induló, Tóth Imre (Aprilia) nem fejezte be a viadalt.

Ifj. Kökényesi György a két futam összesítése alapján a harmadik helyet szerezte meg a szupermoto Európa-kupa görögországi versenyén, s ezzel megnyerte a sorozatot. Az év folyamán két helyszínen négy versenyre került sor, Kökényesi Zágrábban negyedik, illetve első, Megarában pedig ötödik és negyedik lett.

Az Ek-dobogóra még egy szlovén és egy francia versenyző állhatott fel. A szupermoto a motokrossz és a gyorsasági motor ötvözete, a nagykategóriás motokrossz járművekre gyorsasági kerekeket és fékeket szerelnek.