|
Idén a Győr melletti Rábaring adott otthont a Mercedes-Benz haszongépjármű üzletág tesztvezetéssel egybekötött rendezvényének. Kipróbálhattuk a megújult Ategót, Axort és Actrost, a biztonságos Sprintert, a sokoldalú Vitót és a speciális Unimogokat is, melyek a legkeményebb körülmények között is helytállnak.
A Mercedes-Benz haszongépjárművek már az év első három hónapjában is bizonyítottak, hiszen márciusig 272 db transzporter és 177 db tehergépjármű talált gazdára.
A rábaringi három tesztpályán különböző gépjárműveket lehetett tesztelni más-más feladatok és körülmények között. Az első pálya a gyorsasági szakasz volt, ahol a Mercedes-Benz teherjárműveinek egységes arculatába illeszkedő, tetőtől-talpig átalakult Atego, Axor és a motorikusan felfrissult Actros várta pilótáit, utasait.
A 2004-ben az "Év Teherjárműve" címet elnyerő Actros 2003-as bevezetése óta folyamatosan dönti az eladási rekordokat. Hazánkban az idei első három hónapban 102 darabot értékesítettek. Legfontosabb műszaki ismérvei a továbbfejlesztett motorok, az új tengely- és rugózási koncepciók, a rendkívül széles, ugyanakkor könnyű gumiabroncsok, a kedvezőbb légellenállás, valamint a KontAct névvel fémjelzett új elektronikai koncepció. A gazdaságos üzemeltetésnek, a megnőtt hasznos teherbírásnak, a csökkent fogyasztásnak és a megbízhatóbb működésnek köszönhetően Nyugat-Európában közel 20%-os az Actros piaci részesedése és a világ 98 országában rója az utakat.
Magyarországon 2005 eleje óta kaphatóak az Atego és az Axor modellcsalád tagjai, idén márciusig 71 darabot adtak el. Az Atego áruterítési, könnyű építőipari és kommunális, valamint speciális távolsági áruszállító feladatokra való. Hamarosan megvásárolhatóak az Euro 4 szabványra kifejlesztett BlueTec modellek is.
Kiállították a pazar Black Editiont is a maga V8-as motorjából kipréselt uszkve 600 lóerejével, kétezersokszáz Nm nyomatékával, exkluzív külsejével és belsejével. Tekintse meg képgalériánkat!
Az Axor sorozat modelljei is többféle célra használhatók, mint elődeik, hiszen már nem csak nyerges vontatóként, hanem közepes távolságú áruszállításra, nehézáru-terítésre és az építőiparban is alkalmazhatóak, így szolgálván összekötő kapocsként az Actros és az Atego között. Az Axor modellek 2005 közepétől Euro 4 és Euro 5 szabványnak megfelelő változatban is rendelhetőek lesznek.
|