[origo] címlap24 órakomment.huvidea[freemail]iWiW

[origo] sport> foci-Eb 2008

hirdetés

Ballack bombája vetett véget az osztrák álomnak

Dajka BalázsJuha Pál[origo]2008. 06. 16., 22:37Utolsó módosítás: 2008. 06. 17., 8:39
eszközök:

A német válogatott Michael Ballack szenzációs szabadrúgásgóljával 1-0-ra legyőzte a társrendező Ausztria együttesét a labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának utolsó, harmadik fordulójában. A két kispadon a 42. perctől egyik kispadon sem ült edző, a spanyol bíró ugyanis a lelátóra száműzte Joachim Löw német és Josef Hickersberger osztrák szövetségi kapitányt. Németország a horvátok mögött a második helyén végzett, és bejutott a negyeddöntőbe, ahol a portugálokkal találkozik.

Osztályozzon!

Itt ön értékel
Látta a meccset, és tudja, ki volt a me- zőny legjobbja? A balhátvéd bűnrosszul játszott, a bíró elvezette a meccset, a találkozó mégis élete legnagyobb élménye volt? Osztályozza a résztvevőket - egyetlen játékost, vagy akár 28-at, plusz a játékvezetőt és a mérkőzést is! A legördülő menüből válassza ki a saját mércéje szerinti értékelést 1-10-ig, illetve - a mérkőzés esetében - 1-5-ig. A lefújás után 24 órája van!

Játék

Galériák

Helyszín-képekSzebbnél szebb képek a házigazdákról. Stadionok, főterek Bécstől Zürichig.

Ajánlat

Ajánlat

Foci Eb hírek a T-Mobile-tól

Eredmények SMS-ben! Küldje a #FUTBALL kódszót SMS-ben a 777-re és nem marad le az esemé- nyekről! Havidíj 399 Ft, a regisztrációs SMS díja 72 Ft. A szolgáltatást T-Mobile ügyfelek vehetik igénybe.

KORÁBBAN

Az osztrák-német párharc bármilyen körülmények között pikánsnak számít, hát még ha a két csapat a továbbjutásról döntő mérkőzésen találkozik egymással. A Nationalelf horvátok elleni kudarcának és az osztrákok lengyelek elleni, utolsó pillanatokban esett egyenlítő góljának köszönhetően a B csoportban kedd estére maradt a döntés.

Érdekes, mennyire meghozta az osztrákok önbizalmát a lengyelek elleni történelmi gól- és pontszerzés, az előzetesen mindenki által vérszegénynek titulált együttes most már vérszagot fogott, és éppen a szomszéd kárára szerette volna folytatni a kalandot. A magabiztos osztrákok közül is kilóg a Hamburgban született, és így német útlevéllel is rendelkező Martin Harnik, aki amúgy a Werder Bremenben keresi a bratwurstra valót.

A lengyelek ellen 0-0-s állásnál két hatalmas ziccert rontó támadó a jelek szerint szavakban erősebb, mint tettekben, ugyanis azt nyilatkozta, hogy a németek a ki-ki meccs feszültsége miatt a gatyájukba csinálnak majd. Azért még locsolt egy kis olajat az amúgy se parázsló tűzre, amikor hozzátette: nincs szebb dolog az osztrák nemzet számára, mint ha a németeket megleckéztetve harcolják ki a negyeddöntőt.

Nem tudni, Harnik mennyire tüzelte fel az övéit ezzel a mondattal, de Josef Hickersberger nem értékelte a támadó hadiüzenetét, és négyszemközt megfedte a kissé szabadszájú játékost. Pedig Harnikhoz hasonlóan az egykori osztrák ikon, a jelenleg a válogatott menedzsereként funkcionáló Andreas Herzog sem fogta vissza magát, és a két csapat közötti szakadéknyi világranglistás különbségre (Ausztria 92., Németország 5.) reagálva azt tanácsolta a németeknek, hogy helyezzék a világranglistát egy bizonyos testnyílásukba...

Forrás: MTI

Vidám német szurkoló Bécs belvárosában

Az Österreich nevű újság pedig már le is foglalta a repülőjegyet a Bécs-Frankfurt járatra a németeknek, a Ballack nevére kiállított jegyen lévő adatok a sokat emlegetett 1978-as németverésre utalnak, alatta pedig egy szöveggel kedveskednek a szomszédoknak: "Sziasztok németek, várunk titeket szeretettel a következő síszezonban!"

Nem késett persze a német válasz sem, a Bild hétfői címlapja a "Ma eltakarítjuk őket az útból" szöveggel jelent meg. Alatta egy másik cím és az illusztráció egy szóviccel játszik, a wiedersehenből wienersehen lett, az osztrák játékosok, köztük Garics György testét pedig egy-egy bécsi virsli helyettesítette. A napilap hasábjain külön rovatot vezető Franz Beckenbauer azt kéri a csapattól, hogy ne égessék le az országot, elég volt a klubcsapatok BL-ben látott kudarcait átélni. A Császár úgy érzi, hogy az osztrákok nekirontanak majd a németeknek, de a második félidőre kipukkadnak, és ekkor jöhet el Ballackék ideje, Beckenbauer a nationalelf 2-0-s győzelmét várja.

A csatársorban összeáll az utóbbi évek leghatékonyabb duója, a Klose, Podolski csatárkettős eddig 31-szer játszott egymás mellett a nemzeti színekben, és ketten együtt 32 gólig jutottak (Klose 15, Podolski 17). A németekre nyomasztó emlékként telepedő cordóbai vereségtől is megpróbálta a Bild megszabadítani a játékosokat, idézett az akkori rádióközvetítés szövegéből, és mellé került egy fiktív szöveg a mostani ütközetről, aminek végén az ARD kommentátora, Tom Bartels boldogan üvölti a mikrofonba a 6-1-es német diadalt.

A hangzatos szólamokban tehát egyik oldal sem szenved hiányt, kedden este, az Ernst Happel-stadionban lehetett bizonyítani, hiszen a nagy dolgok, szerencsére a pályán dőlnek el.

  1. A németek a gatyába csinálnak, Garicsékból virsli lett
  2. Löw edzőt a 30 millió szurkoló doppingolta
  3. Ballack bombagólja döntött - a meccs krónikája
eszközök:
Érdekes ez a cikk? Igen Nem
Ausztria - Németország 0-1, gól: Ballack (49.) Bécs, 51 428 néző v.: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez (spanyol)
Ausztria Németország
Jürgen Macho kapus 5.54 Jens Lehmann kapus 5.48
Emanuel Pogatetz védő 5.24 Arne Friedrich védő 5.63
György Garics védő 5.8 Christoph Metzelder védő 5.46
Martin Hiden védő 5.26 Clemens Fritz védő 5.44
Martin Stranzl védő 5.34 Per Mertesacker védő 5.48
Andreas Ivanschitz középpályás 5.6 Philipp Lahm védő 6
Christian Fuchs középpályás 5.86 Michael Ballack középpályás 6.34
René Aufhauser középpályás 5.33 Torsten Frings középpályás 5.6
Ümit Korkmaz középpályás 5.34 Lukas Podolski csatár 5.78
Erwin Hoffer csatár 5 Mario Gomez csatár 4.93
Martin Harnik csatár 5.24 Miroslav Klose csatár 5.5
Csere
Christoph Leitgeb
(Martin Hiden, 55.)
5.21 Thomas Hitzlsperger
(Mario Gomez, 60.)
5.16
Jürgen Säumel
(René Aufhauser, 63.)
5.13 Oliver Neuville
(Lukas Podolski, 83.)
5.28
Roman Kienast
(Martin Harnik, 67.)
5.13 Tim Borowski
(Clemens Fritz, 93.)
5.19
Csapat átlag ezen a meccsen: 5.36 Csapat átlag ezen a meccsen: 5.52
Mérkőzés értékelése: 2.99
Játékvezető értékelése (Mejuto Gonzalez) 5.22
 

Osztályzatok

Az Eb legjobb játékosa:
Fernando Torres 6.68
Az Eb legrosszabb játékosa:
David Odonkor 4.53
Az Eb legjobb csapata:
Hollandia 5.81
Az Eb legrosszabb csapata:
Románia 5.12
Az összes játékos
betöltés folyamatban ...

hirdetés

Olvasnivaló

Fotó: Nógrádi Attila [origo] Apa driftelni tanul Kipróbáltuk a boxermotoros, hátsókerekes vadonat új Toyota kupét, a GT86-ot.
Forrás: tv2.sajtoszoba.tv Klipforgatás, turné: Megasztár kiesők tervei Adrienn és Bozont már együtt él, Farkas Jenser Balázs jogsira hajt, dalt ír.
Forrás: AFP/Odd Andersen Miért nem hagyja a francba a megszorításokat Európa? Miért nincs alternatívája a megszorításoknak, merre vezet Orbán magyar útja?

További adatok » Időjárás »