Taroltak a magyar szakik az uniós szakmabajnokságon

Alaposan feltankolt érmekkel a magyar csapat a szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkillsen Lille-ben. Még virágkötésben és ápolásban is szereztek érmet. A 2018-as versenyt Magyarország rendezheti.

Húsz érmet nyert Magyarország a szakmák Európa-bajnokságán, a Lille-ben rendezett EuroSkills versenyen. A részt vevő 25 európai ország rangsorában Magyarország az előkelő 6. helyen végzett, amivel végérvényesen az európai élvonalba került - mondta Fekete Balázs, Magyarország hivatalos delegáltja.

Aranyat nyertek:

• épületasztalos,
  • ICT specialista,
  • karbantartó tisztító specialista,
  • valamint tisztítási technológiák szakmában.

• ápolás és gondozásban.

Utóbbiban először vett részt magyar versenyző.

Az eredmény megerősít bennünket abban, hogy jó úton járunk a duális szakképzés bevezetésével, és hogy olyan szakmákban, mint például az információtechnológia, mechatronika és a faipari szakmák Európa élvonalába tartozik Magyarország – közölte Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium szakképzésért és munkaerőpiacért felelős államtitkára, aki büszke az egyéni és csapatteljesítményekre.

Az október 2. és 5. között rendezett EuroSkillsen 90 000 látogató fordult meg, és összesen 41 szakmában 25 európai ország 450 fiatal szakmunkása mérte össze tudását. A 22 tagú magyar csapat 16 szakmában versenyzett. A 2016-os EuroSkillst Göteborgban tartják, 2018-ban Budapest lesz a rendező. "Biztosak vagyunk benne, hogy

mind szakmai, mind technikai szempontból" - mondta Fekete Balázs.