A Mol drágulása tartotta vissza a BUX esését

Vágólapra másolva!
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 42,88 pontos csökkenéssel, 22 924,22 ponton zárt szerdán, a keddi záró értékhez képest ez 0,19 százalékos gyengülés.
Vágólapra másolva!

A részvénypiac forgalma viszonylag magas volt, 23,89 milliárd forintot tett ki, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz viszonyítva. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 8,98 ponttal, 0,41 százalékkal 2175,09 pontra csökkent.

A kelet-európai tőzsdék irányát követve esett a BUX - mondta Farkas Róbert, a Takarékbank kereskedési igazgatója az MTI-nek. A szakértő elmondta: a Magyar Telekommal kapcsolatban az a pletyka kapott lábra, amely szerint ha a társaság megveszi az Invitelt, akkor nem fog osztalékot fizetni.

Hozzátette: ezt a társaság egyelőre nem cáfolta és nem is erősítette meg, a hír hatására azonban napok óta esik a papír árfolyama. Az OTP árfolyamának csökkenését a költségvetési hiánnyal kapcsolatos információkkal és a forint gyengülésével magyarázta, míg a Richter esésének okaként a dollár esését jelölte meg.

Farkas Róbert szerint az olajár emelkedésnek köszönhető Mol-erősödés nélkül az index akár 100 ponttal többet esett volna. A szakértő az elkövetkező napokra azt jósolta, hogy a választások miatt továbbra is "ideges" lesz a kereskedés, és az index lefelé érzékenyebb lesz, mint felfelé.

Az amerikai kamatemelési aggodalmak mérséklődése a két ország közötti kis kamatkülönbség miatt nem lesz pozitív hatással a magyarországi kereskedésre, mivel az árfolyamkockázat miatti potenciális veszteség meghaladja az egy éves hozamkülönbség szintjét - vélekedett Farkas Róbert.

A Mol-részvények forgalma volt a legnagyobb, elérte a 11,4 milliárd forintot, árfolyamuk 395 forinttal, 1,76 százalékkal 22 895 forintra erősödött. Az OTP 85 forinttal, 1,14 százalékkal gyengült, 7365 forinton zárt, forgalma 5,3 milliárd forintot tett ki.

A Richter-papírok 44 290 forintot értek záráskor, 210 forinttal, 0,47 százalékkal kevesebbet, mint kedden záráskor, a gyógyszergyár részvényeivel 2,6 milliárd forint értékben kereskedtek. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 50 forinttal, 0,16 százalékkal 32 250 forintra erősödött. A Magyar Telekom 13 forinttal, 1,36 százalékkal 945 forintra esett, 2,8 milliárd forint értékben forgott.