A német külügyminisztérium óvatosságra inti a Magyarországra utazó turistákat<br/>

Vágólapra másolva!
A német külügyminisztérium internetes honlapján pontokba szedte a Magyarországra utazókra leselkedő veszélyeket. Az anyag részletesen kitér az általunk már jól ismert, de külföldön ritkán ismert trükkökre, amit a szervezett bandák előszeretettel alkalmaznak külföldi állampolgárok megkopasztására. Vezető német sajtóorgánumok is arra figyelmeztetik a német turistákat, hogy az ország a romló közbiztonság miatt egyre veszélyesebb a turisták számára. A budapesti amerikai nagykövetség által készített, s immár elhíresült éttermi tiltó lista után ez már második figyelmeztetésnek fogható fel.
Vágólapra másolva!

Szerkesztőségünk az alábbiakban közli a német külügyminisztérium figyelmeztető felhívását:

-Budapesten naponta a szervezett bandák kb. 30-40 gépkocsit lopnak el. Kedvenc márkák: Mercedes, Audi, Lada, VW, BMW, Cherokee Jeep, Mitsubishi Pajero, Nissan Terrano és minibuszok. Főleg nyáron a Balaton és a magyar puszta a bandák főhadiszállása. Az is bebizonyosodott, elektronikus indításgátló sem jelent akadályt a gépkocsitolvajoknak.
Ha az utazó mégis autóval indul útnak, a német követség azt javasolja, hogy a kocsit csak őrzött parkolóban vagy hotelgarázsban állítsák le, és semmi esetre se hagyjanak értéktárgyat a kocsiban. Még az őrzött parkoló sem jelent mindig garanciát arra, hogy a kocsit másnap a helyén találják.

A zsebtolvajlások mindennaposak. A nagykövetség azt javasolja, hogy ne vigyenek magukkal táskát, hanem minden értéket (hitelkártyát, útlevelet,stb.) mellényzsebben hordjanak. A különösen veszélyes helyek: Hősök tere, Deák tér, a Vár, a pályaudvarok, a Citadella, és a tömegközlekedési eszközök.
(Busz, metro, stb.)

A szálláshelyeken tanácsos, hogy egy ember mindig otthon legyen. Ne váltsanak az utcán pénzt, mert az mindig nagy kockázattal jár. Csak hotelokban, hivatalos pénzváltókban, és bankokban. Sok olyan eset is ismert, hogy a különböző vendéglátóipari helyeken elképesztően irreális árakat kértek. Ezért nézzék meg mindig rendeléskor az étlapot, azon belül is leginkább az alkoholtartalmú italokat.

Olyan esetek is előfordulnak, hogy álrendőrök végeznek közúti ellenőrzést. Elsősorban az E60-on és az E75-ön. A leggyakoribb forgatókönyv , hogy az álrendőrök a vélt közlekedési szabálysértés miatt elkérik a kocsi kulcsait és papírjait, majd elszelelnek a kocsival együtt. Ezért csak akkor álljanak meg, ha a rendőregyenruha kifogástalan és rendőrkocsi is van a közelben. Sötétedésben és éjszaka nem tanácsos egyedül útnak indulni. A javaslat szerint még Ausztriában kell tankolni, és nem szabad megállni magyar benzinkútnál, és pihenőhelyen sem.

Ha kifogást akarnak emelni egy magyar rendőr ellen, el kell kérni fém rendőrigazolványának számát, felírni, és a rendőrségen jelenteni kell az esetet.

Az M1-es autópályán 1400 Ft az útidíj. Az M1-es különben is kedvelt helye a rablóknak. Előzéskor felmutatnak egy táblát a külföldi autósnak, és felhívják arra a figyelmet, hogy a kocsi valamilyen sérülést szenvedett útközben. Ha a turista megáll, akkor kiszállnak a "barátságos segítők" is. Az áldozat figyelmét elterelik, és kipakolják a kocsit.

Mivel Magyarországgal még nem jött létre a szociális biztonságról szóló egyezmény, ezért a német betegbiztósítok nem fizetnek a magyar betegellátásért. Ezért külön kell utazási biztosítást kötni

Ahogy más kelet európai országokban, így Magyarországon is növekszik a veszettség. Tavaly 1000 eset vált ismertté.

Ajánló: