Elítélték a fogvatartottakkal összejátszó bv-alkalmazottat<br/>

Vágólapra másolva!
Vesztegetés miatt, jogerősen végrehajtandó börtönbüntetésre ítélte másodfokon a Fővárosi Bíróság egy bv-alkalmazottat, valamint egy, a cselekmény elkövetésekor az őrizetére bízott személyt.
Vágólapra másolva!

A Fővárosi Bíróság változtatás nélkül helyben hagyta a II-III. kerületi bíróság ítéletét, amely Nagy Zoltán elsőrendű vádlottat, a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet Gyorskocsi utcai objektumának volt őrét, hivatalos személy által elkövetett vesztegetés miatt egy év négy hónapi szabadságvesztéssel büntette. Nagy Lajos másodrendű vádlottat, többszörös visszaesőt, aki a cselekmény elkövetésekor előzetes letartóztatásban volt, jelenleg pedig más bűncselekmény miatt jogerős szabadságvesztését tölti, tíz hónap börtönbüntetéssel sújtotta a bíróság.
Az ítélet szerint a BM Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának előre megszervezett akciójában 1997. november 27-én tetten érték Nagy Zoltánt, amint a másodrendű vádlott kérésére, 100 ezer forint ellenében, mobiltelefont kísérelt meg bevinni egy harmadik fogvatartott részére a bv-intézetbe. A bíróságon idézhetőségi cím hiányában nem lehetett meghallgatni H. Andrást, aki az események idején ugyancsak fogvatartott volt, és a nyomozati jegyzőkönyvek szerint arról tanúskodott, hogy valójában csapdáról volt szó, amellyel a mobiltelefon beszerzésére ajánlkozó másodrendű vádlottat és az őrt kívánták tetten érni. A testület nem tudta kihallgatni az ügyben eljáró C. Csaba őrnagyot sem, mivel részére az illetékes hatóság nem adta meg az államtitok alóli felmentést. Az ítélet indoklása szerint a vádlottak által megvalósított magatartás akkor is törvénybe ütközik, ha egy előre eltervezett, úgynevezett operatív akciónak az eredménye volt, hiszen a vádlottak szándéka alapján megvalósított cselekmény messzemenően kimeríti a Btk. törvényi tényállását. A büntetések kiszabásakor a bíróság figyelembe vette azt is: mennyire veszélyezteti az igazságszolgáltatást a vádlottak cselekménye azáltal, hogy éppen az előzetes fogvatartás lényegét játszotta ki a mobiltelefonon történő ellenőrizetlen kapcsolatartás lehetőségének megteremtésével.

(MTI)

Ajánló:

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának adatai.