A főváros pert indít az állam ellen, ha november 6-ig nem kapja vissza az Erzsébet teret<br/>

Vágólapra másolva!
A Főpolgármesteri Hivatal vezetése hétfői ülésén fogadta el azt a javaslatot, hogy az önkormányzat pert indítson az állam ellen, ha november elejéig nem kapják vissza az Erzsébet teret.
Vágólapra másolva!

A javaslatot az önkormányzat májusi közgyűlése elé terjesztik, és a testület részletes tájékoztatást kap a városvezetés, valamint a kormányzat között az elmúlt hónapokban a Nemzeti Színházról tartott megbeszélésekről. A képviselőknek dönteniük kell arról is, hogy milyen formában kérik vissza az ingatlant. Az állam és a főváros közötti szerződés szerint eredeti formájában, közparkként kellene visszakapni a telket.
Az ülésen a városvezetés módosítást javasol a közgyűlésnek a főváros 1997-ben elfogadott villamosjármű-beszerzési programjában. Eredetileg az idén és jövőre 11 darab korszerű villamost vett volna a BKV 4,3 milliárd forintért. A módosítás szerint 2002-ig 12 milliárd forintból 18-23 darab villamost vesznek, fele részben hitelből. Az első jármű a jövő év végétől közlekedik a Nagykörúton.
Nem ért egyet a városvezetés a Fővárosi Vízművek Rt. francia-német tulajdonosainak azzal a javaslatával, hogy az rt. vezérigazgatóját a jövőben a társaság közgyűlése helyett az igazgatóság nevezze ki. Az alapító okiratnak az rt. májusi közgyűlésén előterjesztendő módosítása növeli a felügyelőbizottság jogkörét, s megváltoztatja az alaptőke leszállításának eddig szabályozását is.
Schiffer János főpolgármester-helyettes javaslatát elfogadva a városvezetést azt indítványozza a közgyűlésnek, hogy ötven évre adják át az Alternatív Közgazdasági Gimnázium Alapítványnak az általa használt III. kerületi iskolaépületet. A fővárosi tanács által 1988-ban létrehozott gimnázium 1989-től alapítványi jelleggel működik. A főváros ehhez tíz évre ingyen átadta az épületet az iskolának. Az Oktatási Minisztérium nemrég jelezte, hogy ez év szeptemberétől nem tartja fenn tovább a kísérleti oktatási intézményt. A főpolgármester-helyettes előterjesztése, illetve a kabinet döntése sem tér ki arra, hogy a Fővárosi Önkormányzatnak milyen érdeke fűződik ahhoz, hogy egy magánalapítványnak ötven évre ingyen átadja a mintegy 350 millió forint értékű épületet. Nem derül ki a javaslatból az sem, hogy a szükséges tornaterem-bővítés, illetve az épületfelújítás kit terhel majd ezután.

(MTI)

Ajánló:

A főváros információs oldala.

Korábban:

A főpolgármester igényt tart arra, hogy a kulturális tárca előzetesen egyeztessen vele az Erzsébet tér sorsának rendezésével összefüggő kérdésekről.