Bírósághoz fordulnak a menesztett tévések<br/>

Vágólapra másolva!
A menesztett tévések közös fellépésre készülnek, és bíróságon kívánják megtámadni a felmentésüket, mivel az elnöknek nincs aláírási joga - értesült a Magyar Hírlap.
Vágólapra másolva!

A televíziós elbocsátásoknál Szabó László Zsolt elnök nem tartotta be az érdek-képviseleti szervezeteknek tett ígéreteit – nyilatkozta a lapnak Illosvay Katalin, a Televíziós Dolgozók Szakszervezetének főtitkára.

A Magyar Hírlap értesülése szerint az elbocsátott televíziósok közös fellépésre készülnek, és várhatóan bírósághoz fordulnak, mivel a felmondóleveleket aláíró Szabó László Zsoltnak nincs aláírási joga.
A Cégbíróság az elnök bejegyzését arra hivatkozva függesztette fel, hogy az őt megválasztó, kizárólag kormánypárti tagokból álló kuratórium nem legitim. Erre hívta fel a figyelmet a Szabad Demokraták Szövetsége is. Az SZDSZ úgy látja, az elbocsátásra kiválasztottak listája bizonyítja, hogy az MTV Rt. elnökének megválasztása nem szakmai, hanem politikai döntés volt.

A kuratórium és az elnök működésének törvényességéről a Legfelsőbb Bíróság ősszel dönt majd. Szabó László Zsolt addig is, mint korábban többször megfogalmazta, jóhiszeműen jár el.
- Csak a bontást látjuk, a koncepciót nem - vélekedett a tévésszakszervezet főtitkára a televíziós létszámleépítésről. Az eddigi hallgatás után Illosvay Katalin elmondta: az MTV Rt. érdekképviseleti szervei valóban tudomásul vették, hogy a menedzsment csoportos létszámleépítéssel is igyekszik javítani a televízió anyagi helyzetét, feltételeiket azonban Szabó László Zsolt elnök nem tartotta be.

A főtitkár elismerte, hogy készült egy névsor a szakszervezetek tisztségviselőiről, amelyet eljuttattak az elnökhöz. Ezt azonban Szabó László Zsolt kérésére állították össze, hogy az elnök tudja, kire vonatkozik a Munka törvénykönyvében meghatározott védelem, és nem a szervezetek kértek garanciát arra, hogy beleegyezésükért cserébe érinthetetlenek legyenek a tisztségviselők.

Illosvay közölte: az októberi második hullám előtt már ragaszkodni fognak feltételeik következetes betartásához, most pedig arra törekednek, hogy a lehető legtöbb embert megmentsék az elbocsátástól, illetve töröljék a végkielégítésekről a Pénzügyminisztériummal kötött egyezségből azt a pontot, hogy a menesztettek öt évig ne dolgozhassanak külsősként sem az MTV-nek.

A Magyar Hírlap úgy tudja, hogy az üzemi tanács több tagja ma kezdeményezi a szervezet élén álló Samák Albert leváltását, elégedetlenek ugyanis a testület fellépésével a létszámleépítésekkel kapcsolatban. A tanács alelnöke, Babiczky László tegnap már bejelentette, hogy nem folytatja tovább a munkát az üt-ben.

A Magyar Hírlap információi szerint ma a Magyar Újságírók Országos Szövetsége is közleményt ad ki a tévés létszámleépítéssel kapcsolatban, amelyben jogszabályokba ütközőnek minősítik az elbocsátásokat.

Haszán Zoltán

(Magyar Hirlap)

Ajánló:

A közszolgálati televízió honlapja.

Korábban:

(1999.09.14.)