Vancsik szerint nincs titok a megfigyelési bizottság jelentéstervezetében<br/>

Vágólapra másolva!
Kosztolányi Dénes, a megfigyelési bizottság fideszes elnöke a jelentéstervezet tartalmáról csak annyit mondott el, hogy a négyből két fejezet foglalkozik azokkal az állításokkal, amelyet a bizottság munkája során bizonyítottnak látott. Ezek - Kosztolányi szerint - alátámasztják a törvénytelen és a titkos adatgyűjtést. A jelentéstervezet azonban Vancsik Zoltán (MSZP) szerint nem tartalmaz bizonyítékokat.
Vágólapra másolva!

Elkészült az Országgyűlés megfigyelési bizottságának 15 oldalas jelentéstervezete.

Kosztolányi Dénes (Fidesz), a megfigyelési bizottság fideszes elnöke a jelentéstervezet tartalmáról csak annyit mondott el, hogy négy fejezetből áll. Ebből két fejezet foglalkozik azokkal az állításokkal, amelyet a bizottság munkája során bizonyítottnak látott. Ezek - Kosztolányi szerint - alátámasztják a törvénytelen és a titkos adatgyűjtést.

A tervezetet író Kosztolányi elmondta: az anyagot megküldte Pintér Sándor belügyminiszternek és Kövér Lászlónak, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszternek, hogy vizsgálják meg, a jelentéstervezet tartalmaz-e olyan adatokat, amelyek államtitoknak minősülnek. A jelentéstervezet szigorúan titkos.

Vancsik Zoltán, a bizottság szocialista tagja értetlenül áll az előtt, hogy Kosztolányi Dénes miért titkosította a jelentéstervezetet, mert szerinte az anyagban nincs semmilyen titkos információ, még új név sem szerepel benne a sajtóban nyilvánosságot kapottakon túl.

Az RTL Klub információja szerint a tervezetben az áll, hogy a bizottság eszközei nem alkalmasak Orbán Viktor állításának igazolására.

"A jelentéstervezet nem foglalkozik a miniszterelnök tavaly augusztus 25-i bejelentésével, a huszonhét fideszes politikus és családtagjaik megfigyelésével és az egész anyagot logikai ellentmondások uralják" - mondta.
Számára azért elfogadhatatlan az anyag, mert nem ismeri el, hogy nem történt törvénytelen megfigyelés, hanem arra hivatkozik, hogy a bizottságnak nem volt megfelelő eszköztára ennek bizonyítására.

Vancsik szerint a jelentéstervezet csak a Pokorni-Xénia-üggyel és a Pinpoint Kft-vel kapcsolatos ügyekkel foglalkozik.
Az ellentmondásokról szólva elmondta: az anyag szerzője például abból, hogy a Xénia Láz Egyesület állami támogatást kapott, "vélelmezhetőnek" tartja, hogy Pokorni Zoltán megfigyelése közpénzeken történt.

Vancsik Zoltán hozzátette: a Kosztolányi Dénes által készített anyag a Pinpoint Kft-vel kapcsolatban ügyészségi felülvizsgálatot kezdeményez arról, hogy milyen bűncselekmények valósultak meg, miközben jelzi, hogy nincsenek bizonyítékok ilyesmire.

Tárgyi tévedésnek minősítette az MSZP-s politikus, hogy a jelentéstervezet belekeveri a Pokorni-ügybe Bédi Csaba volt kormányőrt, mint megfigyelőt.

A bizottság november 26-án, pénteken tárgyalja meg az anyagot, és Kosztolányi aznap reggelig írásban kéri a képviselőktől az észrevételeket és a módosító indítványokat.

Tavaly augusztusban Orbán Viktor miniszterelnök a
Fidesz választmányi ülésén arról beszélt, hogy titkos és törvénytelen eszközökkel adatgyűjtés folyt fideszes politikusokról és családtagjaikról.

(MTI)

Ajánló:

Korábban:

(1999. november 18.)