A Fidesz frakcióvezetője szerint fel kell menteni Vancsik Zoltánt egyes feladatok elvégzése alól<br/

Vágólapra másolva!
Szájer József, a Fidesz frakcióvezetője levélben fordult a szocialista képviselőcsoport vezetőjéhez, Kovács Lászlóhoz a parlamentben kedden, a nemzetbiztonsági bizottság ülésén történtekkel kapcsolatban. Ebben arra kéri a pártelnököt, hívja fel a szocialista képviselők figyelmét az Országgyűlésben elvárható normák betartására és mentse fel Vancsik Zoltánt a számára megterhelő feladatok ellátása alól.
Vágólapra másolva!

''Tisztelettel kérem frakcióvezető urat, hogy Vancsik Zoltánt mentse fel mindazon feladatok ellátása alól, amelyekre idegileg nem képes és melyek ellátása során a parlament tekintélyét tovább rombolhatja'' - áll Szájer József fideszes frakcióvezető Kovács László szocialista frakcióvezetőhöz címzett szerdai levelében.

Szájer József megdöbbenve értesült arról, hogy a nemzetbiztonsági bizottság ülése után Vancsik Zoltán MSZP-s képviselő "emberi mivoltából kivetkőzve támadt" Kovács Zoltán fideszes képviselőre. Szerinte a tettlegességet csak Nikolits István szocialista honatya és Fehér József bizottsági főmunkatárs közbelépése akadályozta meg, akik "lefogták az önkontrollját vesztett" MSZP-s képviselőt, aki trágár kifejezések közepette életveszélyesen megfenyegette Kovács Zoltánt.

A Fidesz frakcióvezetője szerint példátlan esetről van szó az Országgyűlés 1990 óta megélt történelmében. ''Egy parlamenti képviselőtől elvárható, hogy nehéz helyzetekben is megőrizze higgadtságát'' - írja Szájer József.

Levelében arra kéri Kovács Lászlót, hívja fel a szocialista frakció tagjainak figyelmét az Országgyűlésben elvárható normák betartására: "kövessék azt a példát, amit Ön is mutat nekik a kulturált ellenzéki magatartásból". Egyúttal megköszönte Nikolits Istvánnak, amiért megakadályozta, hogy Kovács Zoltánt bántalom érje.

A Magyar Demokrata Fórum parlamenti képviselőcsoportja is megütközve értesült a nemzetbiztonsági bizottságban történtekről. A frakció ezért felkéri az Országgyűlés elnökét és a két érintett pártot a bizottságban kialakult helyzet megvizsgálására és megfelelő intézkedések megtételére, szükség esetén a képviselők visszahívására.

A párt a házelnöki vizsgálat szükségességét azzal indokolja, hogy a testület munkáját "nem először zavarja meg a bizottságok tagjai között időről időre kirobbanó, személyeskedő, esetenként a gyűlölettől sem mentes viselkedés".

(MTI)