Intenzív utómunkákat igényel az ágasegyházi erdőtűz <br/>

Vágólapra másolva!
A vasárnap kezdődött erdőtűz folyamatosan, komoly védekezési munkákat igényel. A védekezés még mindig a legmagasabb, ötös fokozatú. Erre azért van szükség, nehogy a rendkívüli hőségben a széltől ismét fellángoljon az izzó parázs.
Vágólapra másolva!

A központi katasztrófavédelem szóvivője, Dobson Tibor alezredes tájékoztatása szerint kedden reggel kilenc óra tájban ismét a levegőbe emelkedtek tele víztartályokkal a már hétfőn napnyugtáig dolgozó helikopterek és repülőgépek. Dobson elmondta: közvetlen veszély már nincs, de nagyon komoly utómunkákra van szükség ahhoz, hogy megakadályozzák az erdőtűz újabb fellobbanását. Az elmúlt két napban hozzávetőleg 300 hektárnyi területre terjedt ki a tűzvész. A védekezés még mindig a legmagasabb, ötös fokozatú, de a szóvivő reményei szerint a délutáni órákra elképzelhető, hogy már visszaminősíthetik a készültségi fokozatot.

Jelenleg 300 szabadszállási katona, hatvan polgári védelmis segít a kilenc tűzoltóság, 16 tűzoltókocsival dolgozó hatvan tűzoltójának. Egy rendőrségi helikopter felülről végzi a munkák koordinálásához nélkülözhetetlen légi felderítést. Négy merevszárnyú, magántulajdonban lévő repülőgép és két honvédségi helikopter pedig, egyenként 1.200 literes víztartállyal a fedélzetén, folyamatosan hordja a vizet és nedvesíti a fákat. - Ezekre a munkákra - tette hozzá a szóvivő - azért van szükség, nehogy a már reggel rendkívüli hőségben a széltől ismét fellángoljon az izzó parázs.

Emlékeztetve az alig húsz órával ezelőtt még a helyszínen gomolygó óriási füstfelhőkre, vagy arra, hogy időnként a Nap helyett csak az egybefüggő vöröslő, égő falombozatot lehetett látni, elmondta: remélhetően a keddi nap legnagyobb látványossága az lesz, hogy nem kerül sor katasztrófafilmekbe illő jelenetekre. Dobson Tibor kitért arra is: most már pihenésre is jutott idejük a folyamatosan talpon lévő, védekező embereknek, akik négy-hat óránként váltják egymást.

(MTI)