Politikai indokot sejt elbocsátása mögött a veszprémi klubvezető<br/>

Vágólapra másolva!
A veszprémi helyőrségi klub napokban elbocsátott vezetője állítja, elmozdításának politikai oka van. Ezt azonban cáfolja a munkáltató honvédelmi tárca. A munkaügyi pert indító honvédségi közalkalmazott ügyvédje abszurdumnak nevezi védence eltávolításának körülményeit. A klubokból létrehozott közhasznú társaság ügyvezetője nem tudja, mi lehet a döntés hátterében.
Vágólapra másolva!

Nem tudok másra gondolni, mint hogy politikai meggondolásból döntött úgy a honvédelmi miniszter: nem tart igényt a munkámra - nyilatkozza a Népszavának Domokos József, a veszprémi helyőrségi klub vezetője, a város ismert közéleti szereplője, aki a szocialisták és a szabad demokraták támogatásával került a település önkormányzati képviselői közé. Az ex katona-igazgató tulajdonképpen a reformintézkedések áldozatainak egyike lett. A szakminisztérium az ország 42 katonai művelődési intézményét, helyőrségi klubját július 15-én jogilag megszüntette és 16-tól közhasznú társasági formában működteti.

A 32 klubigazgató és a 10 nonprofit kulturális szervezet vezetője közül egyedül Domokos vált a napokban nem kívánatos személlyé. A honvédelmi miniszter nem járult hozzá az alkalmazásához.

Domokos saját leváltását úgy tudta meg, hogy helyettesét levélben utasították: "a kialakult helyzetre való tekintettel" megbízott igazgatóként vegye át az intézmény vezetését. Dr. Kiss Endre ügyvéd - aki Domokos megbízására munkaügyi pert indított a Honvédelmi Minisztérium ellen - az eljárás egész menetét hibásnak nevezte. - Abban nem kívánok állást foglalni, hogy van-e politikai indok a szakmailag elismert Domokos József elbocsátása mögött. De azt igencsak furcsállom, hogy a honvédelmi miniszter 42 igazgatóból 41 további alkalmazására rábólintott. Csak a zászlóshajónak tartott helyőrségi klub vezetője nem kellett - mondta az ügyvéd.

A költségvetési intézményként megszűnt klubokból lett új szervezet ügyvezetője, Sipos Gábor alezredes kérdésünkre közölte: Szabó János minisztertől július 24-én kapta meg a jegyzéket, amelyen valóban 41 aláírható kinevezés volt. - Arról nem tájékoztattak, hogy a 42. miért nem - szögezte le az alezredes.

A honvédelmi tárca sajtófőosztálya kérdésünkre hivatalos válaszban közölte: Domokos József munkaviszonyának megszűnése nem függ össze helyi képviselőségével.

(Népszava)

Ajánló: