Bűnlajstrom a türelmi zónáról<br/>

Vágólapra másolva!
Törvénysértések és bűncselekmények garmadája történt a mogyoródi türelmi zónában. Többek között erről tájékoztatja a közigazgatási hivatal a rendőrséget - tudta meg a Magyar Hírlap. A nyomozóknak azt is vizsgálniuk kell, hogy az önkormányzat tudtával folytak-e a törvénysértések az örömnegyedben. Mogyoród polgármestere nem tart a vizsgálatoktól.
Vágólapra másolva!

Rendőrségi nyomozással folytatódik a mogyoródi örömnegyed körül kipattant botrány. A Pest Megyei Közigazgatási Hivatal ugyanis vizsgálatot indított az ügyben. Bár még nem végeztek a munkával, máris törvénysértések és bűncselekmények tucatját találták a türelmi zóna három napjával kapcsolatban. A bűnlajstromot megküldik Mogyoród önkormányzatának és a rendőrségnek is. Mivel jelentésük hivatalból üldözendő bűncselekményekre utaló elemeket is tartalmaz, a rendőrségnek nyomozást kell indítania ismeretlen tettes ellen - értesült a Magyar Hírlap.

Semmiféle engedély nem volt a Hungaroring szomszédságában felállított pozdorjabódékra, ahol a prostituáltak fogadták kuncsaftjaikat a Forma-1 idején. Mogyoród önkormányzata múlt hét szerdán fennmaradási engedélyt adott az építményre, de ezt még csütörtökön megsemmisítette a Pest Megyei Közigazgatási Hivatal. Tájékoztatták is nyomban a mogyoródi önkormányzatot, ám senki nem intézkedett a bontásról. A hivatal nem érti, miért nem lehetett senkit elérni az önkormányzatból a hétvégén, mikor nemzetközi esemény zajlott Mogyoródon, és bármi történhetett volna.

A közigazgatási hivatal helyettes vezetője, Barkóczy László szerint ami a zónában folyt három napon át, az bűncselekmény. Semmiféle helyiséget nem lehet átengedni olyan célra, mint amire a prostituáltak használták. Még bérleti díjat sem kell kérnie a tulajdonosnak vagy az üzemeltetőnek, hogy bűncselekményt kövessen el a bódék átadásával. A zónában mindössze sétálgathattak volna a lányok, megköthették volna az üzletet, ám a légyottnak nem adhatott otthont a negyed - véli a hivatalvezető-helyettes. Egyetlen kibúvóval érvelhettek volna a zóna szereplői, ha az örömlányok tulajdonában volnának a fakuckók. Ám az ilyen jogviszonyt igazoló dokumentum színlelt szerződésnek számít, azaz érvénytelennek kell tekinteni, de legalábbis kifogásolható. A közigazgatási hivatal szerint maga a helyszín kiválasztása is törvénysértő volt, mert csak közterületen lehet türelmi zónát kijelölni. A közigazgatási hivatal magyarázatot szeretne kapni arra, hogyan fordulhatott elő mindez, és miért nem lépett az önkormányzat, amikor tudta, hogy jogellenes dolgok, sőt, bűncselekmények történnek a zónában.

Borai Ákos, a Belügyminisztérium osztályvezetője szerint csak akkor lehet bűncselekményről beszélni, ha valaki anyagi hasznot húzott a zónából. Ennek kiderítése a rendőrség feladata. A bódék átengedése viszont üzleti érdekek nélkül is bűncselekmény. Borai Ákos is állítja, ha szerződést kötöttek a bódékról a lányokkal, akkor az joggal való visszaélésnek minősül.

Tóth Sándor, Mogyoród polgármestere kijelentette: áll a rendőrségi vizsgálat elé. Cáfolta, hogy az önkormányzatnak anyagi haszna származott volna a türelmi zónából. Tóth Sándor beszámolt róla, csak a Forma 1 végén, hétfőn találta asztalán a közigazgatási hivatal kifogásait, így nem tudott a fennmaradési engedélyek megsemmisítéséről. A polgármester "nevetségesnek" tartja, hogy ügyeletet kellett volna tartaniuk a Forma 1 idején. "Minden évben mindenki szabadságon van minálunk ezen a hétévégén. Ezt a szombatot és vasárnapot hadd töltsük már a munkahelyen kívül!" - háborgott a polgármester.

Pusztai Csaba, a Magyar Szocialista Párt számvevő bizottságának elnöke is érintett a mogyoródi botrányban. Az ő által vezett cég közművesítette a zónát és kért építési engedélyt a területre. Az örömnegyed üzemeltetői állították, Pusztai Csaba cége hozta a bódékat, s neki fizették a bérleti díjat is, ám a politikus mindezt cáfolta. A Magyar Hírlap szerette volna ismételten megkérdezni Pusztai Csabát is a közigazgatási hivatal jelentéséről és a rendőrségi vizsgálatról, de nem tudták utolérni.

(Magyar Hirlap)