Békítő szocialista elnökségi ülés<br/>

Vágólapra másolva!
Az MSZP országos elnöksége a jövőben is számít Horn Gyulának a párt eredményes szereplését szolgáló javaslataira. Ugyanakkor elengedhetetlennek tartja, hogy a párt helyzetét, megítélését támogatottságának alakulását befolyásoló kezdeményezéseit előzetesen egyeztesse a testülettel. Egyebek mellett ezt tartalmazza az a közlemény, amelyet a szocialista párt országos elnöksége fogadott el.
Vágólapra másolva!

A tegnapi két és fél órás rendkívüli ülésen a testület meghallgatta és egyetértőleg tudomásul vette az általa megbízott politikusok beszámolóját arról a beszélgetésről, amelyet Horn Gyulával folytattak. Mint ismert, a múlt héten a szűkebb pártvezetés négy tagja találkozott a volt miniszterelnökkel, hogy tisztázzák a volt kormányfő által alapított Szövetség az Európai Magyarországért mozgalom és az MSZP közötti viszonyt. Az eszmecsere előtt a párt budapesti elnöksége növekvő aggodalmát fogalmazta meg a párt volt elnökének tevékenysége miatt. Nehezményezték azt is, hogy a mozgalom mellett megjelent Schmuck Andor, akinek tevékenysége szerintük hátrányos az MSZP számára. Horn Gyula kemény hangú válaszlevélben összegezte véleményét a kialakult helyzetről. Mint írta, az MSZP egyes korifeusai mindent elkövetnek, hogy eltávolítsák a közéletből.

Az országos elnökség közleménye szerint összhangot kell teremteni a szocialista politikusok megnyilatkozásai és kezdeményezései között. Csak ez garantálhatja a jó választási szereplést is. A párt valamennyi tagjának tiszteletben kell tartania a normákat és a működési szabályokat. Az országos elnökség állásfoglalása végül azt szorgalmazza, hogy a párt vezetői és legismertebb politikusai a legjobb eredményt ígérő szerepeket és feladatokat vállalják. Hozzáteszik azonban, ennek meghatározása a vezető testületek feladata.

Horn Gyula az MTI-nek elmondta, bármilyen mozgalmat indít a jövőben, kezdeményezését egyezteti az MSZP elnökével. Javasolja az elnökségnek, hogy zárják le a vitát, és foglalkozzanak azzal, ami igazán fontos, így Magyarország uniós csatlakozásával. Egyúttal sajnálatát fejezte ki, hogy az elnökség nem kérte ki véleményét a párt budapesti vezetőségének leveléről.

(Népszava)

Ajánló:

Korábban:

(2000. szeptember 18.)