Akció indul a főváros közlekedési rendjének javítására <br/>

Vágólapra másolva!
A főpolgármesteri hivatal, a BRFK és a Fővárosi Közterület-fenntartó Rt. a jövőben szorosabb együttműködést tervez annak érdekében, hogy enyhítse a fővárosi tulajdonban lévő 1000 kilométernyi úthálózaton tapasztalható közlekedési feszültségeket.
Vágólapra másolva!

A városházán tartott megbeszélésén, amelyen Csordás Mihály, a hivatal közlekedési ügyosztály vezetője, Konyáry Zsófia és Pásti Imre alosztályvezető és Hartl József, a BRFK forgalomszervezési osztályának vezetője, László Emil alosztályvezető, valamint Csanádi Csaba, a közterület-fenntartó osztály vezetője vett részt, megegyeztek abban, hogy péntek délutántól a hét végéig a rendőrök a közterület-fenntartók útellenőreivel közös akciót tartanak a fővárosban az illegális útfelbontások visszaszorítására.

A szakemberek alapvető problémának tartották, hogy a jelenlegi jogi szabályozás miatt gyakorlatilag szinte lehetetlen azonnal megszüntetni az engedély nélküli útfelbontásokat. Az útügyi hatóságként eljáró önkormányzati szabálysértési hivatalok ugyanis csak hetekkel a rendőrök és az útellenőrök feljelentése után tudnak büntetni. Bár a rendőrök előállíthatnák - s ezt készek is vállalni - az engedély nélküli útfelbontókat, de az útfelbontás akkor is megmarad.

A városházi szakemberek szerint a mai körülmények mellett forgalomszabályozással nem enyhíthetők tovább a közlekedési gondok. Némi javulást remélnek attól az elképzelésüktől, hogy a közterület-fenntartó rt. központi diszpécser szolgálatát egyfajta közlekedési információs bázissá fejlesszék.

Ebbe a központba a BKV-buszsofőrök, a taxisok, a rendőrök és egy zöld telefonvonalon a lakosság is jelezhetné az utakon észlelt gondokat. Ezt követően a diszpécserközpont egyrészt intézkedne az adott probléma megszüntetéséről, másrészt pedig a rádiókhoz eljuttatva a hírt gyors tájékoztatást adna a járművel közlekedőknek.

A hét végi akció tapasztalatairól hétfőn reggel tesznek jelentést a városháziak a főpolgármesternek, a rendőrök pedig a budapesti rendőrfőkapitánynak. Csordás Mihály és Hartl József egyaránt úgy vélte, hogy a tapasztalatok ismeretében a jövőben rendszeressé tehetik az önkormányzat és a rendőrség közös intézkedéseit e téren.

(MTI)