Az MSZP szerint át kell alakítani a közszolgálati médiumok irányítási struktúráját <br/>

Vágólapra másolva!
Az MSZP-frakció szeretné elérni, hogy a téli szünetet követő első kulturális bizottsági ülésen foglalkozzanak a képviselőcsoport lex Prága elnevezésű jogszabály-csomagjával, amely a közszolgálati médiumok helyzetének rendezésével foglalkozik. Lendvai Ildikó frakcióvezető-helyettes szerint az, ami a prágai közszolgálati médiumoknál új helyzetet jelent, az nálunk már régóta jellemző.
Vágólapra másolva!

Az MSZP a hét elején levélben fordult a kulturális bizottság fideszes elnökéhez a szocialista javaslat mielőbbi bizottsági tárgyalása érdekében. Lendvai Ildikó beszámolt arról, hogy az MSZP indítványa három pontot tartalmaz: a csonka média kuratóriumok elnökségeinek sürgős kiegészítése, a médiatörvény kisebb terjedelmű, EU-jogharmonizációs módosítása és bővebb terjedelmű változtatása. Ez utóbbi a közszolgálati médiumok irányítási struktúrájának átalakítását célozza.

Lendvai Ildikó szerint az MTV jelenlegi elnökének leváltását a Fidesz azért szorgalmazza, mert egy megbízhatóbb elnökre lenne szüksége a grandiózus székházépítési beruházás előtt. "A mór megtette kötelességét, a mór mehet" - összegezte álláspontját a politikus, a Szabó László Zsolt tévéelnök leváltásáról szóló hírek kapcsán .

A szocialisták információi szerint kormányzati körökben elvetették a Bojtár utcai tévészékház építésének tervét, de nem vetették el a Magyar Televízió, a Magyar Rádió és az MTI közös bázisra költöztetésének, így egy hírgyár építésének ötletét. Lendvai Ildikó elmondta: az MSZP-nek arról is van tudomása, hogy az ÁPV Rt.-ben már alakul az a társaság, amely az új közös székház építésével lesz hivatott foglalkozni. A szocialista frakcióvezető-helyettes szerint az ügy számos kérdést vet fel. Közöttük azt is - fejtette ki - hogy a médiumok jelenlegi székházai vagyonuk részét képezik.

Vastagh Pál képviselő a lex Pokol néven ismert törvényjavaslat kapcsán elmondta, hogy az súlyos fenyegetés a vélemény-nyilvánítási szabadság tekintetében. Vastagh szerint az előterjesztés, amelyet sajtóhírek szerint a kormányfő és Torgyán József pártelnök ösztönzésére nyújtottak be ismét, a politikai aggályok mellett alkotmányos problémákat is felvet. A javaslat legvitatottabb pontja az, hogy kötelezné a sajtóorgánumokat, adjanak fórumot az általuk közölt véleménnyel szembeni álláspontnak.

(MTI)