A győri reformkisgazdák az országos nagygyűlés összehívását sürgetik <br/>

Vágólapra másolva!
A Győr-Moson-Sopron megyében a reformer kisgazdák az országos nagygyűlés összehívását sürgetik. A csornai alapszervezet felmentett vezetője, Maurer János elmondta: "1998 óta diktatórikus irányítás hatalmasodott el az FKGP működésében." Pápai Mihály, a frakcióból kilépő kisgazda képviselők egyike szerint a "kazetta-botrány" elsöpörheti az egész családot, de akár az egész pártot is.
Vágólapra másolva!

A Független Kisgazdapárt huszonkét helyi szervezetének elnöke írta alá az országos nagygyűlés összehívására irányuló követelést Győr-Moson-Sopron megyében - hangzott el a reformkörös kisgazdák sajtótájékoztatóján hétfőn Győrött.

Maurer János, az FKGP megyei alapító tagja, a csornai szervezet felfüggesztett elnöke, a megyei közgyűlés alelnöke véleménye szerint Torgyán József FKGP-elnök nem hívja össze a nagygyűlést, amelynek témája a pártalkotmány módosítása lenne.

- Pedig megvan az összehívásához szükséges 800 aláírás országosan - mondta a csornaiak felfüggesztett elnöke.

Maurer János szerint "a diktatórikus irányítás, a despotizmus 1998 óta hatalmasodott el a Kisgazdapárt működésében".

Pápai Mihály, a kisgazdapárt parlamenti frakciójából kilépett ötök egyike közölte: független országgyűlési képviselőként továbbra is a kormányprogramnak megfelelően politizál.

A politikus kijelentette: a reformkörösök és a frakció jelenlegi tagjai között folynak a háttértárgyalások.

- A Kisgazdapártban mindenképpen változás lesz - hangoztatta.

Pápai Mihály bírálta, és politikai döntésnek minősítette a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium Győr megyei hivatalvezetőjének leváltását.

- Gyimóthy Géza, az Országgyűlés alelnöke már korábban szorgalmazta Nagy Endre leváltását. A gazdakörök és a gazda szövetség sem tudta megmenteni, pedig több száz aláírással kiállt a hivatalvezető mellett - tette hozzá.

A kazetta-üggyel kapcsolatban a reformkörös kisgazdák úgy vélekedtek: ha az állítások beigazolódnak, a miniszterelnök a megfelelő lépéseket meg fogja tenni.

- Ez a botrány egy egész családot, sőt akár egy egész pártot elsöpörhet - vélekedett Pápai Mihály.

Harmath Péter leváltott megyei elnök szerint, "akinek önálló véleménye van ebben a pártban, az nem kívánatos személy".

A sajtótájékoztatón bírálták a jelenlegi megbízott megyei elnök tevékenységét.

Közölték: a városok szervezeteinek elnökei tiltakozó nyilatkozatot írtak alá, amelyben elhatárolódnak a mostani megyei vezetés nyilatkozataitól, mivel a testület szerintük a saját véleményét "önös érdekből emeli pártszintre".

Az eseményen a megyei elnökről azt állították, hogy szélsőjobboldali a múltja, célozgattak a földművelésügyi tárca által neki bérelt autóra és arra, hogy 1998-ban a jelöltektől pénzt vett fel a kopogtatócédulák összegyűjtéséért.

A Torgyán ifjúságpolitikai tanácsadójaként is tevékenykedő Gulyás Balázs határozottan cáfolta, hogy köze lett volna bármilyen szélsőjobboldali szervezethez. Kijelentette: az autóját ő maga lízingeli, és nem pénzért, hanem politikai meggyőződésből gyűjtötte a kopogtatócédulákat.

(MTI)

Korábban:

(2001.02.05.)