Vágólapra másolva!
Grespik László felháborodott azon, ahogy a sajtó beszámolt a budapesti közigazgatási hivatal mostani peréről. A hivatalvezető szerint azok az újságírók, akik őt támadják, nem szolgálják a nemzet érdekeit. Úgy véli: pervesztéseit ismételgetni felesleges minden egyes ítélet megszületésekor. Az csak arra jó, hogy a társadalomban bizonytalanságot keltsen a közigazgatási hivatal jogalkalmazásának helyességével szemben. A Fővárosi Bíróság - szóvivője szerint - nem kíván vitába szállni Grespik Lászlóval.
Vágólapra másolva!

A budapesti közigazgatási hivatal vezetője szerint a sajtó fölöslegesen tudósított arról, hogy a Fővárosi Bíróság a héten hatályon kívül helyezte azt a határozatot, amelyben elutasították egy külföldi állampolgár ingatlanvásárlási kérelmét, mondván, az árfelhajtó hatással van az ingatlanpiacra, így sérti a közérdeket.

Grespik László úgy véli: az ítélet nem jogerős, mert a bíróság csak új eljárásra utasíthatja a közigazgatási hivatalt. Mint lapunknak elmondta: a sajtónak el kellene döntenie, hogy "a magyarságot, a nemzetet akarja-e szolgálni". Ha nem, akkor külföldre kellene telepedniük az őt támadó újságíróknak. Grespik szerint azért tudósított egyformán minden sajtótermék a perről, mert "az újságírók telebeszélik egymás fejét mindennel", a Magyar Távirati Iroda tudósítása pedig "összehordott mindenféle zöldséget".

Grespik László csúsztatásnak tartja azokat a sajtóban megjelent híreket, miszerint újabb pert vesztett volna külföldi állampolgárokkal szemben. Szerinte a magyar sajtónak "vér kell", ezért tálalják "vastag szalagcímmel" az összes olyan külföldi állampolgár perét, akinek ingatlanvásárlási kérelmét a hivatalvezető közérdeksérelemre való hivatkozással elutasította.

Grespik László közleményben is tudatta országgal-világgal álláspontját. Ebben a következőket írja:

"Eddig körülbelül 45 per indult a Fővárosi Bíróságon, melynek tárgya az, hogy valamely külföldi személy ingatlanszerzésre irányuló szerződését nem engedélyeztem Budapesten, s ezt a döntést kéri az elutasított külföldi a bíróságtól felülvizsgálni. A 45 ügy az összes ilyen ügy kis töredéke, körülbelül 3-4 százalék. Vonyít mindig örömében az ellenséges sajtó egy-egy, ismételt eljárására utasító ítélet hallatán, holott előre látható, hogy még legalább 40 ugyanilyen tartalmú elsőfokú ítélet lesz. Azért tálalják pervesztéshírként a hírt minden egyes ítélet megszületésekor, hogy ezzel a felesleges ismételgetéssel a társadalomban bizonytalanságot keltsenek a közigazgatási hivatal jogalkalmazásának helyességével szemben, azt az érzetet keltsék, hogy "vesztésre állok". Így folytatva még körülbelül 40-szer lesz kiemelt hír ez a hír. Mivel ismerjük már az FB jogi álláspontját, s mivel más ítélet nem várható tőlük, mint eddig, már el sem megyünk a tárgyalásokra, távollétünkben való tárgyalásmegtartást kérünk.

A közigazgatási perek kétfokúak, egy jogorvoslatúak a polgári perrendtartási törvény értelmében. A Fővárosi Bíróság jogerős ítélete elleni jogorvoslat neve: felülvizsgálati kérelem. Ezt a Legfelsőbb Bírósághoz lehet előterjesztenie a közigazgatási hivatalnak. Tehát van jogorvoslati lehetőség, a joghoz nem értő közvélemény manipulálása, hogy a "jogerős" szóval sulykolják a nem létező véglegességet."

Grespik végül megjegyzi: "mindig nyerőre állok a látszat ellenére, akármit is akar a sajtó láttatni az emberekkel."

-A Fővárosi Bíróság nem kíván vitába szállni Grespik Lászlóval, ehelyett döntéseket hoz a külföldiek ingatlanvásárlási ügyeiben - közölte lapunkkal Sándor Zsuzsa, a bíróság szóvivője.

(Magyar Hirlap)

Korábban:

(2001. február 6.)