Az SZDSZ szerint törvénytelenül működik a Magyar Televízió és a Magyar Rádió kuratóriumi elnöksége<b

Vágólapra másolva!
Az Országgyűlés elnökéhez és a legfőbb ügyészhez fordult az SZDSZ. Az ellenzéki párt úgy véli, a Magyar Televízió és a Magyar Rádió kuratóriumi elnökségének működése törvénytelen. Az SZDSZ szerint az elnökségi tagok között vannak, akik tagságukkal összeférhetetlen egyéb tisztségeket is viselnek. Haraszti Miklós, az SZDSZ ügyvivője Imrédy Szabolcs rádiós és Bánó Attila televíziós kurátor visszahívását kezdeményezi.
Vágólapra másolva!

Sürgős intézkedést kért a legfőbb ügyésztől és az Országgyűlés elnökétől az SZDSZ, a Magyar Televízió és a Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriumi elnökségének törvénytelen működése miatt - közölte Haraszti Miklós szabad demokrata ügyvivő.

Haraszti Miklós szerint a négytagú, tisztán kormánypárti elnökségek egyes delegáltjai a törvény által tiltott, összeférhetetlen tevékenységet folytatnak. A szabad demokrata politikus jelezte: a médiatörvény tiltja, hogy sajtóállásban vagy párttisztségben működő személyek helyet foglaljanak a közmédia tulajdonosi testületében.

- Bánó Attila, a Magyar Televízió elnökségének tagja megválasztásakor és azóta is a Kis Újság felelős szerkesztője, Imrédy Szabolcs, a Magyar Rádió elnökségének tagja pedig az FKGP ifjúsági szervezetének elnöke, és újabban a párt elnökségének is tagja - mondja Haraszti.

Az SZDSZ Polt Péter legfőbb ügyésztől mint kijelölt törvényességi felügyelőtől a törvényességi eljárás megindítását várja. Áder János házelnöktől pedig, mint az alapító Országgyűlés képviselőjétől, az összeférhetetlen képviselők Országgyűlés általi visszahívását kéri.

Nem maradhat jogi következmény nélkül, hogy a csonka elnökségek mindvégig az összeférhetetlenség tudatában hozták meg döntéseiket - közölte Haraszti Miklós.

Az SZDSZ-es honatya úgy véli, törvényt szegtek az érintettek, ha országgyűlési megválasztásuk során hamis nyilatkozatot tettek az összeférhetetlenség kizárásáról, és törvényt szegtek akkor is, ha az összeférhetetlenséget később sem jelentették.

Haraszti Miklós szerint az ügyben felelős az elnökség minden tagja is, hiszen az összeférhetetlenség megtűrésével hozzájárultak a kuratóriumi elnökség törvénytelen működéséhez.

(MTI)