Stadler állítja: eredeti a Hámorinak írt levél<br/>

Vágólapra másolva!
Stadler József akasztói vállalkozó az [origo]-nak megerősítette: valóban ő írta azt a levelet, amelyben a korábbi támogatási pénzekből 20-30 millió forintot visszakért az MSZP-től. Állítja: adott pénzt a pártnak, azonban az összeget nem hajlandó elárulni. Az MSZP elnökségének két tagja korábban tagadta, hogy Stadler támogatta a pártot.
Vágólapra másolva!

A Magyar Nemzetben megjelent levél szerint Stadler József akasztói vállalkozó Hámori Csabának, az MSZP Baloldali Tömörülése alelnökének és Dr. Balogh Ernőnek címezte levelét. "Az a kérésem, hogy amit adtam a választásokra pénzt, abból adjatok vissza 20-30 milliót, mert nem tudom még az ügyvédeket sem fizetni" - áll a levélben, amelyben sérelmezi, hogy miközben ő tömegeket nyert meg a pártnak, az cserbenhagyja őt.

Hámori Csaba a Magyar Nemzetnek adott nyilatkozatában megkérdőjelezte a levél létezését.
Az [origo]-nak az MSZP elnökségének két tagja azt mondta: kizártnak tartják, hogy a párt szóba állt volna egy Stadler típusú emberrel. Szerintük ezt bizonyítja az is, hogy az MSZP kormányzása idején került előzetesbe Stadler. Arról nem tudtak nyilatkozni, Stadler valóban ismeri-e Hámorit.

Stadler az [origo]-nak megerősítette: valóban megírta a levelet, és korábban támogatta a pártot. Az összeget azonban nem hajlandó elárulni.

A HavariaPress korábbi kérdésére, miszerint mi bizonyítja, hogy a levelet valóban a börtönből küldte ki 1998 nyarán, az akasztói vállakozó azt válaszolta: "Igazolja maga a levélpapír, ami a börtönben használatos, úgynevezett kérelmi lap." A hírügynökség információi szerint a kecskeméti börtönben valóban olyan kérelmi lapokat használnak, amilyenre ez a levél is íródott, de csak belső használatra engedélyezik a börtönök. Ilyen papíron kér az elítélt valamilyen kedvezményt - beszélőt, csomagot - a nevelőtisztektől. Kecskeméten ezt a formanyomtatványt nem engedélyezik levélírásra. Amennyiben az elítélt mégis levélírásra használná, akkor az őrök arra kérnék, hogy írja újra levélpapírra, amelyhez korlátlan mennyiségben bárki hozzájuthat. A hírügynökség úgy tudja, hogy Stadlernek mindig volt levélpapírja.

Az írás hitelességét hivatott továbbá igazolni a levél bal felső sarkában látható 33-as szám is, ám ilyen jelzést nem használtak a kecskeméti börtönben, és Stadler sem volt a 33-as cella lakója - állítja a HavariaPress.

Stadler József 1998. április 21-től 1999 június végéig volt a kecskeméti börtön lakója. A levél jobb felső sarkában egy VI. 8. jelzés látható.

Stadler a HavariaPress-nek azt is mondta: a Fidesz kivételével az összes pártot anyagi támogatásban részesítette.

A HavariaPress úgy tudja, hogy Stadler jelenleg több olyan személyt is alkalmaz vállalkozásában, akikkel korában egy börtönben, egy cellában tartózkodott. Ők is hozzájuthattak a kérelmi lapokhoz, akár üresekhez is, amelyeket engedély nélkül juttathattak ki az épületből. Az ügyvédeknek címzett, lezárt borítékokat ugyanis a börtönszabályzat szerint nem bonthatják fel az őrök.

[origo]

Ajánló:

Korábban:

(2001. február 22.)