A helyi fideszesek kizáratnák a pártból a gyulai polgármestert<br/>

Vágólapra másolva!
Gyula fideszes polgármesterének pártból való kizárását kezdeményezte a legnagyobb kormánypárt helyi szervezete, amely nem ért egyet a városvezető politikájával. A polgármester megalapozatlannak tartja a vádakat.
Vágólapra másolva!

Szelezsán Róbert, a Fidesz gyulai elnöke elmondta: Dancs László - aki a legnagyobb kormánypárt és az MDF közös jelöltjeként lett a város polgármestere - a helyi fideszesek szerint nem teljesíti azokat az ígéreteket, amelyekkel 1998-ban maga mellé állította a választókat. "A polgármester egy idő után függetlenként kezdett viselkedni, a Fidesz-gyűlésekre alig járt el, a tanácsainkat nem kérte és nem vette figyelembe az általunk fontosnak ítélt városi kérdésekben, és a közgyűlésben sem sikerült biztos többséget kialakítania" - közölte.

A gyulai pártelnök elmondta: azt is a polgármester számlájára róják fel, hogy kútba esett a több tízmillió forint beruházással járó inkubátorház terve, és nem sikerült napirendre tűzni a városi intézmény-rendszer ésszerű átalakítását sem. "A kizárási javaslat jelzés arra, hogy elhatárolódunk tőle, mert nem fogadjuk el a politikáját, amely nem szolgálja a város érdekeit" - jelentette ki a városi pártelnök.

A polgármester közölte: a vádakat megalapozatlannak tartja, az ellene intézett támadás mögött szerinte valójában személyi ellentét húzódik meg. "A választási kampányban - azzal a jelszóval, hogy együtt, egy jobb Gyuláért fog össze a Fidesz és az MDF - nyugalmat ígértünk, azt, hogy a képviselőtestület nem tömbösödik a pártszövetségeknek megfelelően. Hogy nem sikerült a testületben a Fidesz és az MDF képviselői köré többséget kialakítani, ahhoz az is hozzájárult, hogy az FKGP többször nem tartotta be a megállapodást" - mondta Dancs László.

A 25 tagú gyulai közgyűlés 3-3 fideszes és MDF-es, 4 kisgazda, 1 MIÉP-es, 6 MSZP-s, 2-2 SZDSZ-es, civil és IPOSZ-os, valamint 1-1 kisebbségi és független képviselőből áll.

"A képviselő-testületben nyugodt munka folyik, ez annak köszönhető, hogy elkerültük a tömbösödést. A kizárási kezdeményezés éppen az ellenkező hatást érte el, mint amiért megszületett: miután kiderült, hogy a Fidesz nem támogat, 16 képviselő állt össze ellenünk a költségvetési vitában" - közölte a polgármester. A napokban megtartott fideszes taggyűlésről és az őt érintő határozatról a polgármester az újságokból értesült.

Dancs azt mondta: ha a Fidesz megyei választmánya jóváhagyja a kizárását, akkor az országos választmányhoz fellebbez, és ha az elutasítja azt, akkor a bírósághoz fordul, hogy megvédje igazát. "A vitától függetlenül a Fidesz szemlélete áll hozzám a legközelebb" - közölte a gyulai polgármester.

A Fidesz - Magyar Polgári Párt Békés megyei irodavezetője, Nagy Sándor azt mondta: a párt megyei vezetői arra kérték a feleket, hogy igyekezzenek békésen megegyezni, ha ez nem sikerül, akkor az egy hónapon belül összeülő megyei választmány dönt a gyulai szervezet kizárási kezdeményezéséről.

(MTI)