Vágólapra másolva!
Egyre nagyobb gondban van az ország legnépszerűbb egyesülete, a Ferencváros. Nem elég, hogy az év elején távozott a klubtól Torgyán József elnök és Szabadi Béla elnökhelyettes, a héten megjelentek az Üllői úton az APEH munkatársai, és a hírek szerint hamarosan a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is vizsgálatba fog.
Vágólapra másolva!

Egyre nagyobb gondban van az ország legnépszerűbb egyesülete, a Ferencváros. Nem elég, hogy az év elején távozott a klubtól Torgyán József elnök és Szabadi Béla elnökhelyettes, a héten megjelentek az Üllői úton az APEH munkatársai, és a hírek szerint hamarosan a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is vizsgálatba fog - írja a Mai Blikk. Arra kíváncsiak, hogy az elmúlt két évben milyen forrásokból jutott a Fradi árbevételhez, illetve a Szabadiék által a klubhoz irányított, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumhoz közel álló cégekkel megkötött reklámszerződések mögött van-e valós teljesítés. Közben számos támogató jelezte: kezdeményezi a szerződések felbontását.

1998 szeptembere, azaz Torgyánék megválasztása óta legendákat beszéltek arról, hogy Szabadi Béla milyen eszközökkel veszi rá az FVM-közeli cégeket arra, hogy segítsék a Ferencvárost. A hírek szerint a recept egyszerű volt: kedvezményeket ígért a Fradi-támogatás fejében. Ismert, hogy többek között az Atev Fehérjefeldolgozó Rt., és a különféle egyéb vizsgálatok, gyanús ügyletek miatt a figyelem központjába került Concordia Közraktározási Rt. is több tízmilliós, egyes hírek szerint több százmilliós támogatást nyújtott a klubnak, de közhasznú társaságok is szerződésben álltak a Fradival. Szabadi Béla többször is kijelentette: egymilliárd forintot szereztek az FTC-nek.

- Az egymilliárdot közel két és fél évre kell érteni, pontosabban ennyi reklámbevétel jött be a cégektől az FTC-hez és a labdarúgó kft.-hez együttesen - mondta Kácsor Attila, az FTC gazdasági vezetője. - Azt sem vitatom, volt vezetőink nyomást gyakorolhattak a cégekre, hogy támogassanak minket, de mi minden esetben teljesítettük a reklámszerződésben vállaltakat. Torgyánék távozása után többen jelezték, hogy kezdeményezik a szerződések felbontását, megpróbálnak különféle indokokat kitalálni. Ez viszont jogi szempontból nem elfogadható.

(Mai Blikk)

Ajánló:

Korábban:

(2001. március 7.)