Az UNICEF kutatása szerint a magyar gyerekek a legboldogabbak Európában <br/>

Vágólapra másolva!
A magyar gyerekek 81 százaléka a legtöbbször boldognak érzi magát, derül ki az UNICEF nemzetközi kutatásából. Ezzel az aránnyal Európában listavezetők a magyar gyerekek, hiszen nyugat-európai társaik 79, míg a kelet-európai gyerekek mindössze 61 százaléka gondolja ugyanígy.
Vágólapra másolva!

Az ENSZ gyermeksegélyezési alapja, az UNICEF ez év januárjában és februárjában 400 magyar gyereket kérdeztetett meg családi kötődéseiről, valamint szűkebb és tágabb társadalmi környezetéről. A felmérés célja az volt, hogy a politikusok és a szakemberek "közvetlen forrásból" tájékozódhassanak a fiatalok gondolkodásáról, érzéseiről és problémáiról. Kecskeméti Edit, az UNICEF Magyar Nemzeti Bizottságának igazgatója, szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a kutatás adatait az ENSZ szeptemberi rendkívüli ülésszakán is ismertetik majd, melynek témája éppen a gyermekek problémáinak áttekintése lesz.

A felmérésből kiderül, hogy a magyar gyerekeknek általában szoros a családi kötődésük.
A megkérdezett gyerekek 76 százalékának ugyanis nagyon jó a kapcsolata édesanyjával. Ugyanezt az édesapákról már kevesebben mondták el. A gyerekeknek csupán 58 százaléka értékelte nagyon jónak az édesapjával való kapcsolatát. Kecskeméti Edit szerint ugyanakkor komoly aggodalomra ad okot, hogy a fiatalok 9-12 százaléka családon belüli erőszakról is beszámolt a megkérdezés során.

Az adatok szerint a gyerekeket leginkább az nyugtalanítja, ha rosszul megy az iskola (49 százalék), ha családi problémáik vannak (20 százalék), vagy ha érzékelik a család anyagi
nehézségeit (13 százalék). A megkérdezett magyar gyerekek 16 százaléka felnőttként más
országban szeretne élni, ugyanez az adat Nyugat-Európában csak 13 százalék. Ennek kapcsán Kecskeméti Edit arra hívta fel a figyelmet, hogy ez a szám regionális bontásban nagy eltéréseket mutat. Közlése szerint a vidéken vagy nagycsaládban élők lényegesen kisebb arányban hiszik azt, hogy külföldön jobban boldogulnának, mint például a fővárosban élők vagy a testvér nélkül felnövekvő gyerekek.

(MTI)

Ajánló:

Angolul