Nincs megállapodás a harkányi gyógyfürdőről

Vágólapra másolva!
A napok óta tartó tanácskozások ellenére sem sikerül megállapodnia Baranya megye és Harkány város önkormányzatának a harkányi gyógyfürdő tervezett fejlesztésének menetéről. A fejlesztésre kidolgozott terveket a Széchenyi-terv pályázatán nyújtanák be, ennek határideje azonban a napokban lejár. Ha a tulajdonosok lecsúsznak a határidőről, a fürdő 1,5 milliárd forintos fejlesztési támogatástól eshet el.
Vágólapra másolva!

Az értékes Harkányi Gyógyfürdő fejlesztését, rekonstruálását évek óta tervezik, de a tulajdonosok vitája miatt egyelőre nincs semmilyen előrelépés - tudta meg az [origo] a Baranya Megyei Önkormányzat Közgyűlésének alelnökétől. Bírósági döntés alapján a fürdő 1997-től fele-fele arányban a Harkányi Önkormányzat, illetve a Baranya Megyei Önkormányzat tulajdonába került.

Az idén szeretnék benyújtani a fejlesztési terveket a Széchenyi-terv pályázatán. Ehhez azonban meg kellene egyeznie a két tulajdonosnak abban, ki milyen arányban képviseltesse magát a Harkányi Gyógyfürdő Rt. vezetői testületében. Korábban az okozott nehézséget, hogy meghiúsult a két tulajdonos között tervezett adásvétel. A fürdőváros 1,1 milliárd forintot ajánlott a megye részvénytársaságban birtokolt ötven százalékos tulajdonrészéért. Abban azonban nem tudtak megállapodni, hogy hány év alatt fizesse ki Harkány az 1,1 milliárd forintos vételárat - mondta el az [origo]-nak Harkány polgármestere.

A pénteki közgyűlésen a felek nem tudtak megállapodni abban, hogy a részvénytársaság elnöki, illetve vezérigazgatói tisztségére ki tehet javaslatot közülük. Abban teljes volt az egyetértés, hogy a Széchenyi-terv pályázati programját mindenképp be kell nyújtani, annál is inkább, mert a határidő szeptember 10-én lejár. A megyei közgyűlés alelnöke azt reméli, hogy a vezetőség megválasztásáról a napokban sikerül megegyezni, és ezzel egy időben valamiképp sikerül eltolniuk a beadási határidőt szeptember 30-ig. Ellenkező esetben a tulajdonosok eleshetnének a fejlesztésre igényelt 1,5 milliárd forinttól. A műszaki tervek elkészültek, megfelelnek a pályázati kiírásban meghatározott követelményeknek. Új szállodák, látvány- és élményfürdők, kiszolgálóhelyiségek emelése áll a tervekben.

Mindkét önkormányzat vezetősége reméli, hogy sürgősen meg tudnak állapodni a vitás kérdésekben, de Harkány polgármestere azt sem titkolta, ha ez semmiképp nem lehetséges, a város maga keres új megoldásokat, akár a Széchenyi-terves pályázat beadása nélkül is. A fürdőváros önkormányzatának legfőbb célkitűzése, hogy az újjávarázsolt gyógyfürdővel megalapozhassa Harkány további fejlődését.

[origo]