Elítéltek egy fegyverekkel üzletelő rendőrtisztet

Vágólapra másolva!
Folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett, lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés, valamint sikkasztás és hűtlen kezelés miatt 4 év négy hónap börtönbüntetést kapott Molnár Attila, a Baranya megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi technikai osztályának volt megbízott alosztályvezetője, fegyverszakértő. A vádirat szerint a neki vizsgálatra és gyűjteményi tárolásra átadott fegyverek közül öt év alatt 85-öt értékesített, s ehhez időnként társak segítségét is igénybe vette.
Vágólapra másolva!

Összesen 10 év, illetve 2 és fél év - három évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte nem jogerősen a baranyai rendőr-főkapitányság volt fegyverszakértőjét és társait szerdán a Zala Megyei Bíróság. Géppisztolytól a pisztolyig, gépkarabélytól a házi készítésű puskáig arzenálnyi fegyver talált gazdára - olykor bűnözők körében is – a volt rendőrtől. A fegyverek általában 26-60 ezer forintért keltek el az 1993 és 1999 közötti időszakban, az értékük összesen 1 millió 906 ezer forint volt.

Az ügyben fordulópontot jelentett egy pénzszállító kocsi ellen, a 6-os főúton 1997-ben történt rablótámadás: a 380 millió forintot zsákmányoló, rendőrruhát viselő tetteseknél ugyanis a fegyverszakértő gyűjteményéből származó pisztolyt találtak. Később a rendőrök hasonló eredetű maroklőfegyverre bukkantak egy pécsi csárdában tartott házkutatáskor, a mostani vádlottak egyikénél. A volt rendőrtiszt végig tagadta bűnösségét, a másik négy vádlott és a tanúk vallomásai, a szembesítési jegyzőkönyvek és több más bizonyíték alapján az ügyész mégis megalapozottnak találta a vádat.

A második legnagyobb tételű, 3 év két hónapos börtönbüntetést az eladásokban is kulcsszerepet vállaló és az elsőrendű vádlott által elkövetetthez hasonló cselekményekben bűnösnek talált Tutor József negyedrendű vádlott kapta. Csernik Pál másodrendű vádlottat üzletszerűen elkövetett fegyverrel való visszaélés és orgazdaság miatt 2 év hét hónap börtönre ítélték. Bűnsegédlet címén Fejes Károly harmadrendű vádlott 1 év négy hónap, az ötödrendű vádlott Nagy József 1 év két hónap - mindkettő három évre felfüggesztett - börtönbüntetést kapott.

Az elítéltek és védőik fellebbeztek, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért, így az ítélet nem jogerős.