<P class="MsoNormal">Nem kell használni a jogvédők által bírált erkölcstankönyvet

Vágólapra másolva!
Sajtóközleményt adott ki az oktatási miniszter a segédkönyvek további iskolai alkalmazásáról pénteken. A több jogvédő szervezet által bírált két erkölcstankönyv a közlemény szerint nem minősülnek tankönyvnek, de segédkönyvnek sem, mivel ez a kategória szeptemberben megszűnt.
Vágólapra másolva!

A segédkönyvek további iskolai alkalmazásáról adott ki közleményt pénteken az oktatási minisztérium. A miniszter felhívja az iskolák figyelmét arra, hogy a tankönyvekről szóló törvény 2001. szeptember 17-én hatályba lépett. A törvény rendelkezése szerint ettől az időponttól megszűnt a segédkönyv-kategória az oktatásban. Ennek következtében valamennyi, a jegyzékben szereplő könyv további iskolai bevezetésére, használatára csak akkor kerülhet sor, ha azt az oktatási miniszter tankönyvvé nyilvánítja.

A közlemény küloön kitér arra is, hogy a törvény rendelkezései érvényesek a segédkönyv jegyzékbe felvett "Gyakorlati erkölcstan" és "Mindennapi erkölcsünk" című, a Kairosz Kiadó Kft. által megjelentetett könyvekre is, valamint azt, hogy a korábbi segédkönyvek nem válnak automatikusan tankönyvvé.

Az említett könyvek tartalmával kapcsolatosan több jogvédő szervezet kifejezte fenntartásait. Álláspontjuk szerint a könyvekben található néhány megállapítás alkalmas arra, hogy egyes embercsoportok alkotmányos jogait - például az emberi méltósághoz való jogot - megsértse.

A szerző minősíti az ombudsmanok munkáját és politikai kérdéseket intéz a gyerekekhez:
"Miért rejtegetik és védik a magyar törvények és ombudsmanok a társadalomra veszélyes bűnözők nevét a személyiségi jogokra hivatkozva?"
"Vizsgáljuk meg, milyen a cigány erkölcs. Miért káros a cigány erkölcs a cigányságra?"
"A homoszexualitás hazánkban nem büntetendő cselekmény, de erkölcsi kártételei súlyosak és veszélyesek..."
"Mi a véleményed arról, hogy P.G.-nak, a Postabank elnök-vezérigazgatójának a havi fizetése 8,8 millió forint volt."

A könyvben tárgyi tévedések is vannak. A politikáról szóló fejezetben MSZP KB-t, azaz a Magyar Szocialista Párt központi bizottságát emlegeti a szerző.

A jogvédő szervezetek levelére a választ az oktatási miniszter a szervezeteknek küldte meg.