Nem lesz nyomozás Dán János ellen

Vágólapra másolva!
Az Országgyűlés nem függesztette fel a csalással gyanúsított kisgazda képviselő mentelmi jogát. Dán Jánost az Országgyűlés gazdasági hivatal jelentette fel, mert állítólag nem törvényesen használta fel a vidéki képviselőknek járó lakásbérleti támogatást.
Vágólapra másolva!

Dán János a szavazás előtt azt mondta, ha őt kiadják a képviselők, akkor minden vidéki képviselőt megvizsgálhatnak, hogy hogyan használja fel a lakásbérleti támogatást. A képviselő szavai hatottak. 86-an tartózkodtak a szavazásnál, így nem jött össze a mentelmi jog felfüggesztéséhez szükséges kétharmados többség.

Dán Jánost az Országgyűléstől kapott lakásbérleti támogatással kapcsolatos csalással gyanúsítja az ügyészség , ezért a legfőbb ügyész kérte a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. A kisgazda politikus az [origo]-nak azt mondta, hogy legfeljebb formaságokról lehet szó, nem vett fel pénzt törvénytelenül. A csalással és magánokirat-hamisítással gyanúsított képviselő állítólag két ingatlanbérleti üggyel kapcsolatban megtévesztette az Országgyűlés Gazdasági Hivatalát.

Nem függesztették fel a fideszes Kosztolányi Dénes mentelmi jogát sem. Kosztolányit a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke, Horváth Jenő jelentette fel, mivel a képviselő III/III-as ügynöknek nevezte egy tévéműsorban.

A szabad demokrata Kuncze Gábor mentelmi jogát sem függesztik fel. 290-en nem támogatták Kuncze kiadását, míg 5-en szavaztak a felfüggesztés mellett. A parlamenti gyakorlat szerint nem szokás rágalmazás miatt kiadni a képviselőket. Kunczét Schlecht Csaba jelentette fel, miután a szabad demokrata politikus az ATV-ben nagyarányú adócsalással vádolta meg.

Nem függesztették fel Sági József fideszes képviselő mentelmi jogát sem. Ságit egy szombathelyi újság főszerkesztője jelentette fel könnyű testi sértés gyanújával. A főszerkesztő azt állítja, hogy pofon vágta őt a képviselő, Sági azonban ezt tagadja.

Nem állapították meg az összeférhetetlenségetRigler Zoltán fideszes képviselő esetében. Rigler Zoltán ellen Világosi Gábor (SZDSZ) kezdeményezett összeférhetetlenségi eljárást, mert szerinte a fideszes képviselő munkája során szerzett információk alapján juthatott többségi tulajdonhoz egy cégnél. A jelentés viszont azt állapítja meg, hogy Rigler vállalkozóként nem használt fel képviselőként szerzett információkat. A parlament történetében ez az első összeférhetetlenségi vizsgálat.

Korábban:

Rekordmennyiségű mentelmi ügy ebben a ciklusban