Vágólapra másolva!
2000-től összeférhetetlen a háziorvosi foglalkozás és az önkormányzati képviselőség, vagy polgármesterség. Ennek ellenére a 2002-es önkormányzati választásokon 254 orvos került be a képviselőtestületekbe, vagy helységek élére. Az orvosok hiába perelnek azért, hogy megtarthassák mindkét foglalkozásukat, a bíróságok elutasítják kereseteiket - írja a Magyar Hírlap.
Vágólapra másolva!

Az önkormányzati képviselőnek vagy polgármesternek megválasztott háziorvosok közül közel kétszázan kényszerültek eddig arra, hogy bíróság elé vigyék összeférhetetlenségük ügyét, ám a bíróságok többségében elutasítják az ilyen beadványokat. Így csak azok az orvosok jártak jól, akik a törvény adta kiskaput kihasználva olyan szerződést kötöttek, hogy alkalmazottjai maradtak eddigi vállalkozásuknak - írja a Magyar Hírlap.

Medgyessy: Több száz új, háziorvosi státuszra van szükség20020210medgyessy2.html

A lap szerint a tavaly őszi önkormányzati választásokon 231 vállalkozó orvost választottak meg képviselővé, illetve 23-at polgármesterré annak ellenére, hogy a parlament 2000-ben kimondta az összeférhetetlenséget az önkormányzattal vállalkozási, megbízási vagy munkaszerződéses viszonyban álló orvosoknál. Eddig 30-an adták vissza mandátumukat.

A Magyar Orvosi Kamara főtitkára, Gyenes Géza szerint az eredeti jogszabály a gazdasági öszeférhetetlenség kimondására irányult, az orvosok azonban nem az önkormányzattól, hanem az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól kapják a fizetésüket. Gyense úgy véli, hogy az orvosokat ki akarják szorítani a politikai életből - írja a Magyar Hírlap.