Mentőautókat bérelne a miniszter

Vágólapra másolva!
Az egészségügyi miniszter elképzelhetőnek tartja a betegszállítás piacosítását, új autók vásárlása helyett a gépkocsik - vagy akár a szolgáltatás - bérlését. A mentőautók nem csak rossz állapotban vannak, de kevés is van belőlük, ötvenkét baranyai település azért tiltakozik, mert csak reggel hét és délután öt óra között van esetkocsi és mentőorvos. 
Vágólapra másolva!

Hiányzik 850 mentőautó, a 210 mentőállomás fele felújításra szorul, a másik felét pedig azonnal be lehetne zárni, mert tarthatatlan állapotok uralkodnak - ismerte el Csehák Judit miniszter. A szaktárca vezetője a miniszterelnök által bejelentett Európa terven belül tervezett felújításokról és a fejlesztésekről a napokban konzultál a mentőszolgálat vezetésével - írja a Magyar Hírlap.

A mentőállomások többsége rossz állapotban van, de bezárásra 16-ot ítélt a területileg illetékes tiszti orvos - mondta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője. További 19 mentőállomáson csak a nap egy részében van orvos, a szolgálatot ezeken a településeken is 24 órássá szeretnék tenni.

Szirén, a mentőautóhttp://www.fokuszonline.hu/cgi-bin/htmlos.cgi/48944.2.3570109594619211587Ajánlat a Fókusz Online kínálatából

Az elöregedett mentőautók cseréjével kapcsolatban Csehák Judit az új autók vásárlása mellett vagy helyett más megoldásokat is javasol. A mentőprogramra az idén 1,5 milliárd forintot terveztek, ebből új autók vásárlásával viszont nem jönne ki az a 150 jármű, amit a miniszterelnök az évértékelő beszédében bejelentett. Csehák Judit elképzelhetőnek tartja, hogy a mentők közül csak az esetkocsikat veszik meg, a betegszállítókat csak bérlik, vagy csak magát a szolgáltatást bérelnék.

Győrfi Pál egyelőre nem nyilatkozott arról, hogy ők melyik megoldást tartják elfogadhatónak, csak annyit jegyzett meg: százötven mentőautónak kritikus az állapota, ezek cseréje a bejelentett ütemezett program szerint halad. Az első félév végén közbeszerzési pályázatot írnak ki az akkor lejáró légi mentés szolgáltatásra.