Közös épületbe helyeznék a közmédiumokat

Vágólapra másolva!
Az év végéig ki kell költöznie a Magyar Televíziónak a Szabadság téri székházból. Az MTV új helye Óbudán lesz, ahol a régi-új kormányzati tervek szerint közös stúdiókkal működnének a közmédiumok - az MTV mellett a Duna Tv, a Magyar Rádió és az MTI - a médiaparkban. A várhatóan 50 milliárdos beruházást főleg magántőkéből finanszíroznák, azonban a Duna Tv és az MTI nem rajong a társbérlet ötletéért - írja a Népszabadság.
Vágólapra másolva!

A Magyar Televízió 2001-ben hatmilliárd forintért adta el Szabadság téri székházát az ÁPV Rt.-nek. Az adásvételi szerződés értelmében idén év végéig ki kell, hogy költözzön az ingatlanból. A köztévé az előző ciklusban kezdte ingatlanjainak eladását, hogy tartozásait rendezhesse. Az értékesítésekből befolyó pénzeket mára mind felélték. Eredetileg 2001 végén kellett volna elhagynia székházát, ám nem volt pénz újra. Ezért két kormányhatározat is született, hogy az ÁPV Rt. vegye meg az tévé utolsó értékes ingatlanát Óbudán, és ott építtesse fel az új tévébázist - írja a Népszabadság.

Az állítólag 300 millióért megtervezett épületnek azonban még az alapozását sem kezdték el, mert új ötlet merült fel még az Orbán-kormány idején: költöztessék egy fedél alá a közmédiumokat. A médiapark ötlete azonban a kormányváltás után háttérbe szorult, ám mostanra az új kabinetnek is megtetszett.

A minisztériumok között keringő előterjesztés szerint a beruházás 50 milliárd forintba kerülne, aminek csak töredékét (pár milliárd forint illetve a biztosítási költségek) fizetné az állam, a java magánbefektetőtől származnak, akinek a hasznot a későbbi - évi 7-9 milliárdos - bérleti díj jelentené. Az MTV, a Duna Tv, a Magyar Rádió és az MTI társbérletükben is megőriznék különállásukat, a gyártóbázist, de a stúdiókat közösen használnák - írja a lap.

A Magyar Televízió és a Magyar Rádió elnöke támogatja az elképzelést, a Duna TV és az MTI vezetője azonban a Népszabadság értesülései szerint fenntartásokkal viseltet a terv iránt. A közrádió esetében problémát jelenthet, hogy nem a menedzsment, hanem a kuratórium elnökségének a jogköre az ingatlanok értékesítése, Szadai Károly kuratóriumi elnök azonban nem híve az összeköltözésnek.