Kulcsár állítólag segítette az MSZP 2002-es kampányát

Vágólapra másolva!
Állítólag feljegyzést írt Kulcsár Attila, a K & H Equities brókercégnél kirobbant sikkasztási ügy fő gyanúsítottja Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár kérésére. A Magyar Nemzet szerint a feljegyzésben egyebek mellett az MSZP 2002-es kampányában - támogatóként és a pénzügyek intézőjeként - való részvételéről is beszámol a volt bróker.
Vágólapra másolva!

Főként a brókerbotrány szocialista vonatkozásaira volt kíváncsi Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár, amikor hosszasan beszélgetett telefonon Kulcsár Attilával, a K & H Equitiesnél kitört milliárdos sikkasztás gyanúsítottjával - írja a Magyar Nemzet. A lap szerint az államtitkár arra is megkérte Kulcsárt, hogy készítsen erről feljegyzést.

A dokumentumban, amelyet egy ismert ügyvéd juttatott el Tóthhoz a lap szerint, egyebek mellett az MSZP-hez kötődő pénzügyi tranzakciókról írt a volt bróker. E szerint a 2002-es választások előtt a jelenlegi kormány magas rangú vezetői kértek tőle támogatást a kampányhoz, és azt, hogy vegyen részt a pénzügyi lebonyolításban. A Magyar Nemzet szerint Kulcsár ennek a baráti kapcsolat miatt eleget is tett, és írásában beszámolt arról is, hogy mely képviselő, illetve polgármester kampányának támogatásáról tud. A dokumentum szerint mind a Britton, mind a K & H Bank támogatta a szocialisták kampányát.

A lap szerint Kulcsár azt is leírta, hogy egy szocialista államtitkárral üzleti kapcsolatokat épített ki, és ezután több informatikai közbeszerzési ügyben vett részt mint finanszírozó, és kitért egy csúszópénzügyletre is - írja a Magyar Nemzet.

A július elején kipattant ügyben az eddigi gyanú szerint akár több milliárd forinttal is károsulhatott 60-70 ügyfél a K & H Equities brókercég valószínűleg jogsértő befektetési gyakorlata miatt. Az ügy fő gyanúsítottja Kulcsár Attila, aki jelenleg Bécsben vár kiadatására. Kulcsár után őrizetbe vettek egy szír férfit is, akit azzal gyanúsítanak, hogy felvette az elsikkasztott pénz egy részét. Korábban lemondott a K & H Bank vezérigazgatója a botrány miatt. A sikkasztás gyanújával indult gazdasági ügyből politikai botrány is lett. Fideszes politikusok több kormánypárti politikust is összefüggésbe hoztak az üggyel. Ezután viszont az MSZP visszatámadott: szerintük vezető fideszes politikusok kapcsolatban álltak az ügy gyanúsítottjával.