Rejtő előzetes letartóztatását kérik

Vágólapra másolva!
A rendőrség kezdeményezte Rejtő E. Tibor, a K&H Bank volt vezérigazgatójának előzetes letartóztatását - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szombaton. A rendőrség a gyanúsított pénteki kihallgatását követően indítványozta a korábbi bankvezér előzetes letartóztatásba vételét.
Vágólapra másolva!

Az ORFK kezdeményezi a A K&H Bank sikkasztásban való bűnrészességgel gyanúsított volt vezérigazgatójának előzetes letartóztatását. A kérelemről a Fővárosi Bíróság dönt. Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs igazgatója közölte, hogy a rendőrség a mintegy kétórás pénteki kihallgatást követően indítványozta Rejtő E. Tibor előzetes letartóztatásba vételét.

Rejtő E. Tibor ellen péntek reggel adtak ki elfogatóparancsot, azt követően, hogy nem sokkal előtte házkutatást tartottak a volt vezérigazgató lakásán. Az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága nem sokkal a körözés elrendelése után, még péntek délelőtt őrizetbe vette a volt bankvezért, aki Hegyeshalomnál próbálta elhagyni az országot.

A kommunikációs igazgató korábban közölte, hogy a K&H brókercégének ügyében négy gyanúsított van: Kulcsár Attila befektetési tanácsadót sikkasztással, Rejtő E. Tibort sikkasztásban való bűnrészességgel, az augusztus 27-én elfogott E. A. H. szír férfit és az ugyancsak szír állampolgár M. A.-t pedig pénzmosással gyanúsítják.

Rejtő E. Tibor a múlt hét végén a Népszabadságnak adott hosszabb interjúban azt állította, hogy csak erkölcsi felelősség terheli, és elképzelhetetlennek tartja, hogy büntetőjogi következményei legyenek rá nézve az ügynek. Közölte, hogy a belső ellenőrzés közvetlenül a bank holland és belga tulajdonosainak tartozott beszámolással. Rejtő többször is tagadta, hogy Kulcsár az ő közvetlen irányítása alatt intézte volna ügyeit és azt is, hogy Kulcsárnak különleges jogosítványai voltak.

A volt vezérigazgatót azonban más szálak is fűzték a sikkasztási ügy egyik vélt szereplőjéhez. A brókercég ügyfeleitől ellopott pénzt ugyanis olyan cégeken futtatták keresztül, amelyek magyarországi képviselője, Schönthal Henrik kapcsolatban lehetett Rejtővel. Korábbi cégeit ugyanis a bankár korábbi munkahelyének székhelyén jegyezték be, valamint a 80-as években mindketten Londonban dolgoztak.