Újabb őrizetbe vételek K&H-ügyben

Vágólapra másolva!
Őrizetbe vette a rendőrség a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettesét és az Állami Autópályakezelő Rt. volt vezérigazgatóját a K&H Bank brókercégének ügyével kapcsolatban - közölte az ORFK kommunikációs igazgatója szombati budapesti sajtótájékoztatóján.
Vágólapra másolva!

A rendőrség újabb négy személyt hallgatott ki péntek este és szombat hajnalban. Két férfit őrizetbe vettek, így vasárnap Rejtő E. Tiborral együtt három személy előzetes letartóztatásáról dönt a bíróság - közölte Garamvölgyi László ezredes. Garamszegi Gábort, a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettesét és Bitvai Miklóst, az Állami Autópálya-kezelő Rt. volt vezérigazgatóját sikkasztás bűntettének alapos gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként.

A rendelkezésre álló adatok alapján alaposan feltehető, hogy 2001. szeptember 14. és 2003. március 5. közötti időszakban 2 milliárd illetve 3,3 milliárd, vagyis összesen 5,3 milliárd forint felett adott szabad rendelkezést Kulcsár Attilának.

A Betonút Rt. számlájáról különböző tételekben, összesen 50 alkalommal lehívták a pénzt, majd két úton sikkasztották el. Egyrészt több cégen keresztül addig utaztatták, míg végül a szír állampolgárok valamelyike felvette a pénzt, 10-100 millió forintos tételekben. Másrészt K&H Banknak volt egy úgynevezett technikai számlája, és a szír állampolgárok közvetlenül erről a számláról is tudtak felvenni pénzt - derül ki az ORFK honlapján megjelent közleményből .

Ugyancsak sikkasztás bűntett elkövetésével gyanúsítják B. Miklóst, az Állami Autópályakezelő Rt. volt vezérigazgatóját. A rendőrség információi szerint 2003. február 10. és május 5. közötti időszakban összesen nyolc alkalommal különböző tételekben 4 milliárd forintot hívott le Kulcsár Attila az Állami Autópályakezelő Rt. számlájáról. Különböző offshore cégeken és más pénzügyi tranzakciókon keresztül átutalták a szír állampolgároknak. Azonban - ellentétben az előzőekkel - ez a 4 milliárd forint visszafizetésre került, tehát a kár megtérült, de a bűncselekmény megvalósult.

A sajtótájékoztatón Garamvölgyi László elmondta, hogy nem vették őrizetbe, de gyanúsítottként hallgatták ki T. Évát, a Kereskedelmi és Hitelbank volt osztályvezetőjét, aki a gyanú szerint közreműködött a pénzek átutalásában.

Magánokirat-hamisítás alapos gyanúja miatt hallgatta ki a rendőrség B. Katalint, aki Kulcsár Attila asszisztenseként a gyanú szerint visszadátumozta a megbízási szerződéseket - tette a kommunikációs igazgató.

Pénteken Rejtő E. Tibort, a K&H Bank volt vezetőjét vették őrizetbe és kezdeményezték előzetes letartóztatását. Emellett házkutatást tartottak a Britton Kft. központi irodájában.

A Britton Kft. székhelyén tartott házkutatással kapcsolatban közölte: folyik a lefoglalt bizonyítékok vizsgálata, "a pénzmosással kapcsolatos bizonyító erejű iratokat foglaltak le a cég újpesti irodájában".

A szóvivő cáfolta azt a lapértesülést, hogy Bolcsik Zoltán dandártábornok Bécsben járt volna Kulcsár Attilánál. Mint mondta, a K&H ügy nyomozását is végző Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság vezetője Salzburgban a szervezett bűnözés elleni szolgálatok vezetőinek nemzetközi konferenciáján vett részt.

Kulcsár Attila kiadatási procedúráját a két igazságügyi minisztérium bonyolítja, a rendőrség akkor kerül újra kapcsolatba a volt brókerrel, amikor az osztrák hatóság értesíti a magyar felet, hol "veheti át őt" - mondta Garamvölgyi László.