Az MSZP akarja vezetni a brókerbizottságot

Vágólapra másolva!
Az MSZP három módosító indítványt nyújtott be a brókerügyet vizsgáló bizottság felállításáról szóló javaslathoz. Többek között azt akarják elérni, hogy 5 évre visszamenőleg vizsgálják meg, mi történt az ügyben. Másrészt, miután szerintük az Orbán-kormány idején kezdődött a pénzmosás, MSZP-s elnököt akarnak a bizottság élére.
Vágólapra másolva!

Az MSZP három módosító javaslatot nyújtott be a brókerügyet vizsgáló bizottság felállításáról szóló javaslathoz - mondta Simon Gábor, a brókerbizottság leendő MSZP-s tagja szerdai sajtótájékoztatóján. A vizsgálóbizottság felállítását a Fidesz kezdeményezte. Az MSZP azt akarja, hogy ne csak 3, hanem 5 évre visszamenőleg vizsgálódjon a bizottság az ügyben.

Másik követelésük, hogy a vizsgálóbizottságnak ne fideszes, hanem MSZP-s elnöke legyen. A szocialisták szerint erre azért van szükség, mert az állítólagos pénzmosásokat az Orbán-kormány idején készítették elő. Az MSZP számos kérdést is benyújtott, amire a vizsgálatnak ki kell a párt szerint terjednie. A kérdések elsősorban a fideszes politikus érintettségét firtatják az ügyben. Kíváncsiak többek között arra, hogy milyen kapcsolata volt Navracsics Tibornak, Orbán Viktor jelenlegi kabinetfőnökének Kulcsár Attilával, illetve hogy van-e alapjuk azoknak a sajtóértesüléseknek, amelyek szerint Rogán Antal Kertész Balázsnak, a fővárosi V. kerületi önkormányzat fideszes képviselőjének közreműködésével Kulcsár Attila bizonyos pénzügyi tranzakcióinak haszonélvezője volt.

Simon közölte: úgy érzik, a Fidesznek mielőbb tisztáznia kell a K&H Bankkal való eddigi kapcsolatát. A szocialista politikus példaként hozott fel egy 1996-os bérleti szerződést, melyet állítása szerint Simicska Lajos kötött a Fidesz nevében a Lendvai utcai székházra. Eszerint a Fidesz havi 50 ezer forintért bérelte az ingatlant, ami Simon szerint aránytalanul alacsony összeg. "Innét ered a gazdasági kapcsolat" - közölte a kormánypárti politikus. Hozzátette: az előző kormány idején autópálya-építésre fordított összegek a Vegyépszer Rt.-hez és a Betonút Rt.-hez kerültek. "Magát a szerződést Simicska Lajos, mint a Magyar Fejlesztési Bank igazgatója felügyelte" - közölte a képviselő. Az MSZP szerint a Vegyépszer érintettsége is fennáll az ügyben, mivel "az adófizetők pénzét a K&H Equities-nél fektették be".