Demeter ragaszkodik Bodnár válaszaihoz

Vágólapra másolva!
A bórkerügyet vizsgáló parlamenti bizottság fideszes elnöke elfogadhatatlannak tartja, hogy Bodnár Zoltán, a Nemzeti Autópálya Rt. vezérigazgatója nem válaszolt kérdéseikre. A botrányos körülmények között zajló szerdai ülésen Bodnár azért nem válaszolt, mert a bizottságban ügyrendi viták voltak, és a képviselők kiabáltak egymással.
Vágólapra másolva!

Demeter Ervin, a bórkerügyet vizsgáló parlamenti bizottság fideszes elnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte: továbbra is elfogadhatatlannak tartja, hogy a Nemzeti Autópálya Rt. vezérigazgatói és az Állami Autópálya Kezelő elnöki posztját betöltő Bodnár Zoltán a bizottság szerdai ülésén nem válaszolt a számára korábban írásban feltett kérdésekre.

Üvöltöztek a képviselők a brókerbizottságban/itthon/20031105ismet1.html

Bodnár az ülésen arra hivatkozott, hogy csak akkor hajlandó érdemben válaszolni, ha tisztázódnak a bizottságon belüli ügyrendi viták. Demeter szerint ugyanakkor egy 100 százalékos állami tulajdonban lévő cég nem mérlegelheti egy parlamenti bizottság ügyrendi vitáját. A fideszes politikus hozzátette: azzal, hogy Bodnár ezt mégis megtette, túllépte hatáskörét, és az egyik politikai oldal mellé állt.

A sajtótájékoztatón Demeter bejelentette, hogy levelet intézett Bodnárhoz, amelyben felszólítja, hogy 15 napon belül írásban válaszoljon az ismert kérdésekre. A politikus hozzátette: azok, akik a szerdai bizottsági ülésen nem adtak választ, azokat segítették, akik a vizsgálat ellehetetlenítésében érdekeltek.

A botrányos körülmények között zajló szerdai ülést követően Bodnár Zoltán azt nyilatkozta, hogy a bizottság legitimitását nem kérdőjelezi meg, és normális viszonyok között bármikor kész válaszolni a kérdésekre. Elmondta, hogy magánemberként is sajnálja a történteket, hozzátette ugyanakkor, hogy a bizottságot is terheli felelősség azokkal szemben, akiket beidéz.

Demeter a csütörtöki sajtótájékoztatón beszélt arról is, hogy csütörtökön megkezdte az egyeztetést a bizottság szocialista alelnökével, Wiener Györggyel a vizsgálat ütemtervének kidolgozására. A testületen belül ugyanis már a vizsgálat kezdetekor vita alakult ki, miután a szocialista tagok nem fogadták el a Demeter által kidolgozott ütemtervet.

A bizottság elnöke elmondta: vita van arról is, hogy mit kezdjenek azokkal az K&H-ügyhöz kapcsolódó információkkal, amelyek a testület felállításáról szóló határozat után kerültek napvilágra. Ezek közé tartozik például az a sajtóhír, amely szerint az ügyészség fontolgatja, hogy vádalkut kössön a sikkasztási ügy egyik gyanúsítottjával, a K&H Bank volt vezérigazgatójával, Rejtő E. Tiborral. Demeter ebben a vitában azon az állásponton van, hogy először arra a több mint 180 kérdésre kell választ kapni, amelyeket még a vizsgálóbizottság felállításakor fogalmaztak meg.